Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID

Опитування
Укрінформ
Довіра громадян України до судів та судової влади зросла з 2015 року по 2017 рік з 5% до 12%, що є найбільшим показником росту серед інших гілок влади.

Про це свідчать результати Першого кола Всеукраїнських опитувань громадян, суддів та правників щодо судової реформи та сприйняття корупції, яке провела Програма USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» за результатами 2017 року.

Так, згідно з опитуванням, довіра до поліції знизилась з 21 до 20%, до прокуратури – зросла з 8 до 13%.

Результатом підвищення довіри громадян до судів є реалізація з 2014 року судової реформи. «Зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закон «Про судоустрій і статус суддів» мають позитивний вплив не лише на незалежність судів, а й на стабільність судової системи та підвищення довіри громадян України до судової влади», - йдеться в результатах опитування.

Читайте також: Кому українці довірили би відбір антикорупційних суддів

Зокрема, 85% опитаних позитивним вважають запровадження в рамках реформи кваліфікаційного оцінювання суддів, 80% - конкурсний відбір до Верховного Суду, 65% - надання судам контролю за виконанням судових рішень, 64% - повернення до триланкової системи судоустрою, 60% - скасування повноважень Президента щодо звільнення суддів, 62% - звуження суддівської недоторканості до функціональної, 50% - розширення повноваження Вищої ради правосуддя, створення, 61% ліквідація та реорганізація судів на підставі закону.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-