НОРТ закликав не продавати тютюн дітям

НОРТ закликав не продавати тютюн дітям

697
Ukrinform
Громадська спілка «Національна організація роздрібної торгівлі» оголосила про початок загальнонаціональної ініціативи «Тютюн - не для дітей!».

Її мета – створення у роздрібній торгівлі середовища, в якому продаж тютюнових виробів неповнолітнім стане неприпустимим. Про це повідомляється на сайті Національної організації роздрібної торгівлі.

«Громадська спілка «Національна організація роздрібної торгівлі» оголосила про початок загальнонаціональної ініціативи «Тютюн - не для дітей!», - йдеться в повідомленні.

В Україні, нагадали в спілці, заборонено продаж тютюнових виробів особам, яким не виповнилося 18 років, і в законодавстві зафіксовані санкції за порушення цієї норми: штраф у розмірі 6800 грн. та позбавлення ліцензії. Однак, практика показує,  що далеко не завжди торгові точки дотримуються вимог законодавства.

"Саме тому НОРТ, як відповідальна галузева асоціація, виступила з ініціативою, покликаною інформувати представників малого і середнього бізнесу, зокрема, власників мереж і кіосків, керівників та продавців, про вимоги чинного законодавства та надавати їм фахові рекомендації щодо вдосконалення в цьому напрямі. Ми також пропонуватимемо долучитися до ініціативи відповідним контролюючим органам з боку влади. Віримо, що їхня участь додасть ефективності нашому проекту", - заявив голова ГС НОРТ Юрій Бондарєв.

Ініціативу вже підтримали представники кількох торговельних мереж. «Ми не хочемо, щоб діти курили. Постійно проводимо зі своїми працівниками роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості продажу сигарет неповнолітнім. Очікуємо, що колеги підтримають нас у цій ініціативі. Зі свого боку, ми готові ділитися досвідом – як проводити освітню роботу з працівниками. У нас є програма «Таємний покупець», через яку контролюємо дії наших співробітників», - розповів Микола Ганул, власник компанії «Ганул».

Читайте також: Супрун розповіла про шкоду куріння та порадила, як запобігти

Представник Торгового дому «ТОРГ СІТІ» Віталій Зубов звернувся до колег із поясненнями статей діючого законодавства щодо продажу тютюнових виробів та перелічив штрафні санкції, констатувавши: «Продавцю краще додатково перевірити документи, тим більше, що він має законодавче право відмовитися продавати тютюн тим особам, які не підтвердили вік документально». Зубов звернув увагу контролюючих органів, що найчастіше порушення умов продажу сигарет неповнолітнім проходить в середовищі нелегальної торгівлі. «Штраф за нелегальну торгівлю від 340 грн, що суттєво відрізняється від розмірів покарань для легальних торгівців тютюном», - уточнив він.

Зазначається, що ініціатива  триватиме протягом року і передбачатиме регулярні візити до представників роздрібної торгівлі, проведення освітніх заходів та надання інформаційних матеріалів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-