До вишів першочергово зарахують згодних "піднімати" освіту та медицину на селі

До вишів першочергово зарахують згодних "піднімати" освіту та медицину на селі

1304
Ukrinform
Із 2019 року правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники до медичних та педагогічних ВНЗ, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу не менше 3 років.

Відповідна постанова ухвалена на засіданні уряду в середу, інформує прес-служба МОН.

"Правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники до медичних та педагогічних вишів на спеціальності галузей знань 01 "Освіта/Педагогіка" і 22 "Охорона здоров'я". Їм треба буде відпрацювати в сільській місцевості не менш як 3 роки - на цей період фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення і освітлення", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що документ набере чинності 1 січня 2019 року й діятиме починаючи зі вступної кампанії-2019.

"Прогнозовану потребу в фахівцях з вищою медичною чи педагогічною освітою в певній місцевості визначатимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щороку до 1 лютого вони подаватимуть відповідний список до ОДА, де до 1 березня оголошуватимуть конкурс на укладення угод на відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець (або найближчих до них)", - інформують у МОН.

Також повідомляється, що угоди з переможцями конкурсу підписуватимуть до 30 травня, у підсумку вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець - гарантію наявності фахівця за визначеною спеціальністю (спеціалізацією) та рівнем вищої освіти.

Читайте також: МОН очікує майже 80 тисяч вступників до магістратури за технологією ЗНО

Згідно з постановою, після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Постановою КМУ також затверджена Типова угода, в якій прописані права та обов'язки сторін.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сподівається, що таке рішення "дозволить покращити рівень надання освітніх та медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-