Нацрада іде на

Нацрада іде на "Інтер" з перевіркою

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила виїзну позапланову перевірку телеканалу "Інтер" у зв'язку трансляцією 9 травня концерту "Победа. Одна на всех", в якому виявлені ознаки пропаганди та розпалювання ворожнечі. 

Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 11 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

Підставою для призначення перевірки став лист від Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, а також скарги окремих громадян і заяви Київської міської організації політичної партії «Українська Галицька партія» з наріканнями, що зміст передачі принижує їх гідність як громадян України, розпалює ворожнечу та закликає до підриву цілісності держави. У листі ж СБУ, зокрема, зазначається, що висловлювання ведучих концерту Андрія Доманського та Анастасії Даугуле містили ознаки пропаганди, яка створює викривлене уявлення про окремі аспекти історичного розвитку України та дискредитації сучасних процесів у державі, пов'язаних з декомунізацією та становленням національної ідентичності.

Як ішлося на засіданні, проведений регулятором моніторинг підтвердив, що в часовому проміжку з 22:30 до 22:40 було зафіксовано таке висловлювання ведучих: «Восемь миллионов украинцев погибли от рук фашистских захватчиков — это наша история, это наша генетическая память. И сегодня мы не можем позволить, чтобы улицы наших городов называли именами фашистских преступников, а их портреты безнаказанно проносили в факельных шествиях по нашей столице, где каждый метр полит кровью наших соотечественников». 

За рішенням Нацради, це є ознакою порушення "Інтером" вимог закону України "Про телебачення і радіомовлення", згідно з яким не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також поширення ТРК інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи. Окрім того, регулятор вбачає у діях мовника ознаки порушення закону "Про інформацію", згідно з яким інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Тож Нацрада вирішила призначити виїзну позапланову перевірку телеканалу "Інтер". 

Читайте також: У Нацраді вирішують, що робити з "Інтером"

Як повідомляв Укрінформ, уранці 9 травня активісти "Національного корпусу" прийшли під будівлю телеканалу "Інтер" з вимогою, щоб з вечірнього концерту були вилучені пропагандистські заяви, озвучені ведучими концерту. Вони також заявили, що вимагають позбавити канал ліцензії. 

Водночас близько півсотні активістів всеукраїнської громадсько-політичної організації "Вільні люди" пікетували офіс "Національних інформаційних систем" по вулиці Щусєва, 26 із вимогою скасувати трансляцію концерту.

Однак увечері 9 травня "Інтер" все ж показав концерт "Победа. Одна на всех", не вирізавши скандальних слів ведучого. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-