Більшість переселенців повертаються в ОРДЛО через майно та житло

Більшість переселенців повертаються в ОРДЛО через майно та житло

Дослідження
3910
Ukrinform
Переважна більшість вимушених переселенців повертаються на непідконтрольні уряду території через особисте майно та сімейні обставини.

Про це йдеться у звіті Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами".

"64% респондентів як причину повернення та проживання на території, непідконтрольній уряду, вказали, що "там є власність і непотрібно платити орендну плату", 43% вказали сімейні обставини. Ще 9% респондентів причиною повернення назвали неможливість працевлаштуватись на підконтрольній уряду території, 4%  причиною повернення назвали обмежений доступ до соціальних послуг, 2% респондентів - неможливість інтегруватись в місцеву громаду на підконтрольній території. 9% вказали відповідь "Інше", ще 11% не мали відповіді на це запитання", - йдеться у результатах моніторингу.

При цьому в матеріалах вказано, що на це запитання респонденти могли обрати більше, ніж один варіант відповіді. Результати сформовано за аналізом телефонних інтерв'ю з ВПО, які повернулись на непідконтрольні уряду території.

Читайте також: Більшість проблем переселенців досі не вирішені - Тука

Також, відповідно до результатів моніторингу, 36% ВПО, які повернулися, втратили роботу через конфлікт. При цьому наразі 19% переселенців, що повернулись до ОРДЛО, згідно з результатами дослідження, змушені заощаджувати навіть на харчуванні. 43% опитаних вказали, що коштів вистачає лише на харчування і лише 4% вказали, що коштів вистачає на потреби та є заощадження.

Також самі ВПО, котрі повернулись на непідконтрольні території, дали оцінку власній безпеці з точки зору воєнних дій - 26% респондентів не почувають себе в безпеці. При цьому з точки зору оцінки безпеки та інфраструктури населеного пункту, в яких нині проживають ВПО, 36% опитаних не почуваються у безпеці ввечері та у віддалених районах населеного пункту, а 21% респондентів відмітили, що не почуваються у безпеці більшість часу.

Як зазначили координатори моніторингу, під час проведення телефонного опитування в лютому 2018 року в непідконтрольній уряду території Донеччини були перебої з мобільним зв'язком, в результаті чого було опитано 402 респонденти.

Проект Національна система моніторингу ситуації з ВПО в Україні фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-