Клих заявив, що відмовляється від їжі і вимагає переводу в іншу колонію

Клих заявив, що відмовляється від їжі і вимагає переводу в іншу колонію

Укрінформ
Засуджений у РФ до 20 років колонії суворого режиму, нібито, за участь у "новорічному штурмі" Грозного 1995 року, Станіслав Клих скаржиться на умови утримання у Верхньоуральській колонії і вимагає перекладу.

Клых відповів на питання Нової Газети про умови утримання.

За його словами, їжа у Верхньоуральській колонії, на відміну від тієї, що йому давали в Грозненському СІЗО, - огидна, істи це неможливо. "Я вимагаю переведення в іншу установу ФСВП — з цією метою відмовляюся від сніданку і обіду", - написав Клих.

За його словами, щодо переводу "тюремники, мабуть, зайняли глуху оборону, щоб уникнути можливих перевірок з Москви в тому випадку, якщо мене все-таки переведуть, але, швидше за все, тут будуть застосовувати т. зв. примусове годування".

Також Клих поскаржився виданню на умови утримання: "найважче подолати біль в очах — це від замкнутого простору, нестачі кисню, нервового перенапруження, в таких умовах деякі ув'язнені втрачають зір. Час у в'язниці вдень тягнеться набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути і не прокинутися, смерть стає бажаною. Деяку розрядку дає читання листів — вони дають відчуття надії".

Читайте також: Рада закликає світ об'єднатися заради звільнення Сущенко та інших в'язнів Кремля

Як повідомлялося, 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні українців засудив Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечують всі звинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні.

Політв'язні заявляли про тортури з боку російських силовиків. ЗМІ писали, що Станіслав Клих, що міститься в російському СІЗО нібито зійшов з глузду через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-