В Україні вперше з 2014 року знизилися показники демократії  - Freedom House

В Україні вперше з 2014 року знизилися показники демократії - Freedom House

Укрінформ
Міжнародна неурядова організація «Дім Свободи» (Freedom House) відзначає, що в Україні вперше з часів революції Гідності зареєстровано спад показників демократичних процесів.

Про це повідомляє Голос Америки, посилаючись на доповідь «Дому Свободи» під назвою «Країни у перехідному періоді 2018. Протистояння нелібералізму»

Із продовженням керованого Росією конфлікту на сході країни, українські політики користуються почуттями патріотизму, щоб нападати на неурядові організації та журналістів, звинувачуючи їх у підриванні воєнних зусиль.

«Напади на громадянське суспільство і політичних опонентів підірвали рушійну силу процесу реформ в Україні», - зауважив директор проекту «Країни в перехідному періоді» Нейт Шенкан.

Він вказав на те, що хоча реформи щодо децентралізації тривають, інші ключові пріоритети, в тому числі заходи щодо боротьби з корупцією, зайшли в глухий кут. Віконце можливостей для України не закрилося, але воно звузилося, каже Шенкан. Звинувативши неурядові організації і журналістів в антинаціоналізмі, політики намагаються виключити легітимні голоси від публічних дебатів тільки тому, що вони критикують уряд».

Читайте також: Європарламент обговорить порушення Угорщиною демократичних цінностей

Загалом організація відзначає, що у 2018 році зареєстровано найбільший спад показників демократичних процесів за всю 23-річну історію дослідження становища в країнах в перехідному періоді. 19 із 29 країн, проаналізованих у доповіді «Дому Свободу», показали, що рівень розвитку демократії у 2018 році знизився.

Доповідь під назвою «Країни в перехідному періоді» оприлюднюється щороку, починаючи з 1995 року. Звіт охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також Центральної, Східної Європи та Балкан.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-