КСУ починає розгляд конституційних скарг від громадян

КСУ починає розгляд конституційних скарг від громадян

1124
Ukrinform
У Конституційному суді України з відбувся заключний етап утворення сенатів та колегій, що дає змогу на практиці приступити до розгляду скарг щодо конституційності законів, за якими були ухвалені рішення національних судів.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів суддя Конституційного суду України Віктор Городовенко.

«У Конституційному суді України сформували два сенати та шість колегій. З утворенням сенатів та колегій в Конституційному суді України починаємо безпосередній процес розгляду конституційних скарг від громадян», - сказав Городовенко.

На його думку, новий порядок, який запроваджує поява сенатів та колегій, є збалансованим, у тому числі в аспекті забезпечення розгляду Конституційним судом України конституційних скарг.

«Він (порядок – ред.), з одного боку, сприятиме тому, щоб не затягувати розгляд питань щодо відкриття конституційних проваджень за конституційними скаргами, з іншого - забезпечить цілковите та глибоке вивчення таких питань, допоможе під час складних випадків», - сказав суддя.

Читайте також: Конституційний суд сформував сенати і колегії

Він наголосив, що зміни спрямовані на реалізацію громадянами України гарантованого їм Основним законом України права на звернення до КСУ з конституційною скаргою та пояснив, що Україна має нормативну модель конституційної скарги. Тобто, в Конституційному суді України можна оскаржити неконституційність закону (його окремих положень), який застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб'єкта права на конституційну скаргу. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>