Україна підписала два протоколи до Конвенції з прав людини

Україна підписала два протоколи до Конвенції з прав людини

Укрінформ
Україна підписала два протоколи про внесення змін до Конвенції про захист прав людини та основних свобод, які дають державі право отримувати від ЄСПЛ консультативні висновки з принципових питань щодо тлумачення або застосування прав і свобод.

Церемонія за участю Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби та заступника Генерального секретаря РЄ Габріели Баттані-Драгоні відбулася сьогодні у Страсбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Протоколи № 15 та № 16, серед інших положень, доповнюють посилання на принцип субсидіарності та доктрину свободи розсуду до преамбули Конвенції та дозволяють найвищим судам та трибуналам Високої Договірної Сторони (учасників Конвенції – ред.), вимагати від Європейського суду з прав людини надавати консультативні висновки з принципових питань щодо тлумачення або застосування прав і свобод, визначених Конвенцією або протоколами до неї», - повідомили в Раді Європи.

Читайте також: Українська журналістка обіцяє дійти до ЄСПЛ у справі проти режисера Морейри

Щоб набути чинності, Протокол №15 повинен бути ратифікований усіма 47 державами-членами Ради Європи; Україна зробить це 42-ю (за рахунком) державою. На сьогодні лише Бельгія, Боснія і Герцеговина, Греція, Італія та Іспанія досі не ратифікували Протокол.

Щоб набрав чинності Протокол № 16, він повинен бути ратифікований 10-ма країнами, і Україна стала 9-ю з тих, що це зробили.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-