Громадські організації вимагають у Ради негайно скасувати е-декларації для активістів

Громадські організації вимагають у Ради негайно скасувати е-декларації для активістів

Заява
2969
Ukrinform
Громадські, антикорупційні та правозахисні організації вимагають від ВР протягом сесійного тижня 20-23 березня скасувати обов’язкові е-декларації для представників громадянського суспільства без дискримінаційного посилення вимог до звітності ГО. 

Про це йдеться у спільній заяві організацій, повідомляє Інститут масової інформації.

"1 квітня закінчується черговий етап подання електронних декларацій особами, які уповноважені на виконання функцій держави. Зміни до Закону України "Про запобігання корупції", ухвалені навесні 2017 року, віднесли до переліку осіб, які мають подавати відповідну електронну декларацію, також і представників антикорупційних громадських організацій, експертів та інших осіб, які прямо чи опосередковано отримують фінансування з коштів міжнародної технічної допомоги. Нововведення суперечать принципу правової визначеності, що є частиною принципу верховенства права, і є дискримінаційними за своїм змістом", - йдеться у заяві.

Як зазначається, майже рік громадянське суспільство, правозахисні організації та міжнародна спільнота вимагають від української влади, зокрема Верховної Ради, скасувати ці дискримінаційні та антидемократичні зміни. 

"10 липня 2017 року Президент України вніс на розгляд Верховної Ради законопроекти ?6674 та ?6675, які передбачають скасування електронного декларування для активістів, але водночас суттєво розширюють зобов’язання щодо подання звітності для неурядових організацій. 16 березня цього року Венеціанська комісія спільно з БДІПЛ ОБСЄ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини) надала висновок щодо зазначених законопроектів. Міжнародні експерти розкритикували ці законопроекти і відзначили "надзвичайну важливість, аби вимоги електронної декларації для антикорупційних активістів були скасовані до 1 квітня 2018 року", - нагадують підписанти.

Вони зазначають, що скасувати ці норми, аби вони набули чинності до 1 квітня цього року, можна шляхом ухвалення законопроекту 6271, який знімає зобов’язання подавати електронні декларації без запровадження додаткового звітування для громадських організацій. Крім того, важливо також скасувати обов’язок подавати електронні декларації для іноземців у наглядових радах державних підприємств.

Читайте також: Активісти під Радою вдягли на себе "мішені", вимагають скасувати е-декларації

22 березня – останній день, коли Верховна Рада може скасувати декларування для активістів. Необхідно, щоб зміни до Закону "Про запобігання корупції" набули чинності до 1 квітня і позитивне голосування за законопроект 6271 в цілому саме цього пленарного тижня (19-23 березня) є безальтернативним варіантом. Представники громадських, антикорупційних та правозахисних організацій вимагають: від Верховної Ради протягом сесійного тижня 20-23 березня скасувати обов’язкове подання електронних декларацій представниками громадянського суспільства без дискримінаційного посилення вимог до звітності громадських організацій; від Президента Петра Порошенка, який вже публічно визнав, що запровадження е-декларування для активістів було "спільною помилкою", сприяти її вчасному виправленню", - підкреслюється в документі.

Заяву підписали Коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ, Благодійний фонд "Восток-SOS", Громадянська мережа "ОПОРА", ГО "Детектор медіа", Інститут громадянського суспільства, Український незалежний центр політичних досліджень, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Центр демократії та верховенства права, Центр інформації про права людини, Центр "Ейдос", Центр політико-правових реформ, Центр розвитку інновацій, Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>