ГПУ повідомила про підозру голові та 18 суддям Конституційного Суду РФ

ГПУ повідомила про підозру голові та 18 суддям Конституційного Суду РФ

Оновлено
Укрінформ
Генпрокуратура повідомила про підозру щодо окупації Криму голові та 18 суддям Конституційного суду Російської Федерації.

Про це заявив у Facebook генпрокурор Юрій Луценко.

"На підставі зібраних доказів складено повідомлення про підозру голові та 18 суддям Конституційного суду Російської Федерації", - зазначив він.

Генпрокурор уточнив, що суддям КС РФ було повідомлено про підозру 1 березня поточного року за результатом розслідування Головною військовою прокуратурою кримінальної справи за ч 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, що призвело до тяжких наслідків).

Повідомлення про підозру були доставлені за місцем роботи суддів КС РФ 6 березня кур’єрською службою міжнародної доставки та електронною поштою разом із  повістками про виклик для проведення слідчих дій на 13 та 19 березня 2018 року.

У ГПУ попередили, що підозрювані у разі неявки до прокуратури у визначений строк без поважних будуть  оголошені в розшук, а до суду будуть направлені клопотання про надання дозволу на їх затримання з метою доставки в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Луценко нагадав, що 18 березня 2014 року у Москві за участю президента РФ Володимира Путіна  та самопроголошених представників так званої влади Криму Аксьонова, Константинова, Чалого було підписано "Договір про прийняття до РФ Республіки Крим і створення у складі РФ нових суб’єктів".

Уже наступного дня судді КС РФ одноголосно визнали таким, що начебто відповідає Конституції РФ "договір" між Російською Федерацією і так званою Республікою Крим про прийняття її до складу РФ.

Генпрокурор звернув увагу, що голова КС РФ Зорькін в інтерв'ю визнав, що "судді виготовили кінцевий документ упродовж двох годин, що є безпрецедентним випадком для вищої юридичної інстанції Росії".

Читайте також: В окупованому Криму заблоковані 30 українських сайтів - правозахисниця

Згідно з вимогами ст. 8 Федерального конституційного закону РФ "Про порядок прийому до Російської Федерації та утворення у її складі нового суб’єкта Російської Федерації" від 17 грудня 2001 року, договір про прийняття нового суб’єкта Російської Федерації може бути ратифікованим лише в тому випадку, якщо Конституційний Суд РФ визнає цей договір таким, що відповідає Конституції Російської Федерації.

Таким чином, штучна легітимізація керівництвом Російської Федерації окупації частини території України – Автономної республіки Крим і міста Севастополь, була б неможливою без указаного незаконного рішення суддів Конституційного Суду РФ, зазначає Луценко.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-