В'ятрович розказав, яке приміщення потрібне під архів інституту нацпам'яті - 23.02.2018 16:58 — Новини Укрінформ
В'ятрович розказав, яке приміщення потрібне під архів інституту нацпам'яті

В'ятрович розказав, яке приміщення потрібне під архів інституту нацпам'яті

681
Ukrinform
Український інститут національної пам'яті потребує приміщення для свого архіву, в якому зберігатимуться документи колишніх комуністичних спецслужб.

Про це заявив голова інституту Володимир В'ятрович під час презентації в Укрінформі звіту діяльності УІНП у 2017 році. 

"Одним із важливих аспектів нашої діяльності, який, на жаль, не приніс результатів минулого року, є створення галузевого державного архіву Інституту національної пам'яті. Тобто, місця, куди мали би привозити документи з архівів колишніх комуністичних спецслужб. Зараз ці документи відкриті, доступні, але вони досі зберігаються в архівах СБУ, Служби зовнішньої розвідки, МВС та інших силових органів, що ми вважаємо абсолютно неправильним. Для вирішення цього питання потрібен значний ресурс, і в першу чергу потрібне приміщення у понад 10 тисяч кв. метрів", - сказав В'ятрович.

Водночас він зазначив, що УІНП і далі порушуватиме це питання перед керівництвом держави.

"Ми вважаємо, що завершення проекту із створення галузевого державного архіву Інституту національної пам'яті є надзвичайно важливим", - підкреслив В'ятрович.

Читайте також: В'ятрович: Половина польських пам'ятників в Україні - незаконні

Він також наголосив, що відкриття архівів комуністичних спецслужб, які донедавна були закриті, були невідомі ні історикам, ні звичайним громадянам, стало дуже важливим аспектом декомунізації. І це, за словами В'ятровича, змінило уявлення дуже багатьох українців про історію, дозволило дуже багатьом українцям дізнатися свої родинні історії, а спільноті українців дізнатися спільну історію. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>