Японія дає $3,6 мільйона на відновлення Донбасу

Японія дає $3,6 мільйона на відновлення Донбасу

Фото
5481
Укрінформ
Уряд Японії надасть Україні 3,6 мільйона доларів  для задоволення гуманітарних потреб, підтримки вразливих верств населення та відновлення східних областей.

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі під час спільної прес-конференції з віце-прем'єр-міністром - міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадієм Зубком та координатором системи ООН в Україні Нілом Вокером, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У 2018 році урядом Японії буде надано ще близько 4 млн доларів", - сказав Сумі.

Він зауважив, що уряд Японії та народ таким чином продовжує надавати допомогу Україні через систему ООН.

"Японія ще з часів Майдану надала Україні 1,86 мільярда доларів і хочеться зазначити, що через міжнародні організації також було надано і реалізовано, включно з системою ООН, 45 мільйонів доларів, які були направлені виключно на допомогу сходу", - сказав Сумі.

Він зазначив, що ці кошти будуть виділені на радіообладнання для Міністерства внутрішніх справ,  відновлення житла, навчання переміщених осіб, на закупівлю медичного обладнання та проведення тренінгів для тих, хто повертається зі сходу країни.

"Також ми знаємо про ті обстріли, які пошкодили водний  трубопровід Донбасу - буде надана відповідна допомога. Ми плануємо сконцентруватися не тільки на гуманітарній допомозі, але більше на допомозі з відбудови, з відновлення", - додав Сумі.

Посол Японії також зауважив, що часто відвідує схід України.

Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер додав, що допомога буде надаватися за наступними напрямками: зайнятість, захист навколишнього середовища, розвиток потенціалу та забезпечення безпеки громадян. Він додав, що в основному кошти будуть спрямовані на східні регіони України.

"Амбітний проект, який запускається спільно з урядом України, має дуже потужну підтримку уряду Японії, особливо, що стосується відбудови та відновлення на сході України", - сказав Вокер.

Він зауважив, що допомога надаватиметься Україні  в рамках семи проектів, які будуть впроваджуватися агентствами системи ООН в Україні, зокрема Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Програмою розвитку ООН (ПРООН), Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячим фондом ООН ( ЮНІСЕФ), Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) і Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

За словами міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, на даний момент за допомогою Японії реалізується великий проект з реконструкції Бортницької станції аерації в Києві.

Зубко додав, що 21 лютого в Україну приїде місія Японського агентства міжнародного співробітництво (JICA), яка проведе переговори щодо проектів поводження з побутовими відходами в Києві, Дніпрі та Харкові.

Фото Данііла Шамкіна

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-