Український журналіст виграв у Євросуді справу проти РФ

Український журналіст виграв у Євросуді справу проти РФ

Укрінформ
ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити українському журналісту Максиму Буткевичу компенсацію та відшкодування 9 тис. євро за його незаконний арешт під час протесту в Санкт-Петербурзі 16 липня 2006 року.

Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

"Розглядаючи справу "Буткевич проти Росії", ЄСПЛ одностайно визнав, що було порушено пункт 1 статті 5 (право на свободу та безпеку), пункт 1 статті 6 (право на справедливий судовий розгляд справедливим судом) та статті 10 (свобода вираження поглядів)", - йдеться у повідомленні.

Справа стосується арешту громадянина Буткевича, який був присутній на антиглобалістському протесті 16 липня 2006 року в Санкт-Петербурзі як журналіст. Його затримали та доправили до відділка міліції й звинуватили в адміністративному правопорушенні за невиконання наказу міліції, справу розглянули в прискореному порядку, і того ж вечора журналіста засудили до трьох днів тримання під вартою. 18 липня 2006 року апеляційний суд зменшив цей вирок до двох днів і звільнив Буткевича.

Читайте також: Україна не відповідає за відсутність судів на окупованому Донбасі - ЄСПЛ

У коментарі Центру інформації про права людини Буткевич повідомив, що влітку 2006 працював на телеканалі "1+1", але на час саміту G8 взяв відпустку на основній роботі і був присутній на акції як незалежний журналіст - учасник новинного активістського колективу ЛІНК (Лібертарний інформаційно-новинний колектив).

За рішенням ЄСПЛ Росія зобов'язана виплатити Максиму Буткевичу 7 тисяч євро нематеріальної компенсації та 2 тисячі євро матеріальної (відшкодування витрат). Відповідне рішення суду розміщено на сайті ЄСПЛ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-