Правозахисники та родичі бранців Кремля звернулися до міжнародних організацій

Правозахисники та родичі бранців Кремля звернулися до міжнародних організацій

Укрінформ
Правозахисники, представники неурядових організацій та родичі політичних бранців Кремля в окупованому Криму та РФ підготували звернення до учасників Мюнхенської конференції з питань безпеки, урядів країн ЄС, НАТО та Великої сімки.

Про це заявив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар на прес-конференції у понеділок, 12 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Наприкінці цього тижня стартує Мюнхенська конференція з питань безпеки, яка прикметна для нашої проблеми тим, що передбачає зустріч у "нормандському форматі". Проблемою полонених на Донбасі займаються у рамках "мінського процесу", є відповідна уповноважена особа (перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко - ред.), є робоча група. Проблематика ж тих бранців Кремля, які перебувають на окупованій території Криму, в Севастополі та в Росії, - поза "мінським форматом". Ми вирішили звернутися до них якраз у контексті і Мюнхенської конференції з питань безпеки, і засідання "нормандського формату", і в контексті саміту Великої сімки, який буде також у цьому році... Росія ще раз підтвердила свою репресивну сутність", - сказав Гончар.

Читайте також: Ще двох політв'язнів у Криму тримають в СІЗО за пости у Facebook

За його словами, лист, підготовлений Об'єднанням родичів політичних бранців Кремля, Кримською правозахисною групою і Центром глобалістики "Стратегія ХХІ", містить сім пунктів. Зокрема, автори закликають уряди країн ЄС, НАТО та Великої сімки вимагати від Російської Федерації припинити політичне переслідування та негайно звільнити громадян України, ув'язнених з політичних мотивів в окупованому Криму та Росії, надати доступ на територію півострова та Севастополя для моніторингової місії ООН з прав людини та інших міжнародних правозахисних механізмів, вимагати від РФ припинити застосування антитерористичного та антиекстремістського законодавства проти інакодумців, провести розслідування фактів грубих порушень прав людини та виявляти злочини на тимчасово окупованій території. Крім того, урядам країн ЄС, НАТО, Великої сімки рекомендують вжити обмежувальних заходів у вигляді "заморожування" фінансових активів і заборони міжнародних поїздок стосовно офіційних осіб РФ і посадових осіб органів влади на окупованих територіях України, що відповідальні за грубі порушення прав людини, переглянути політику закупівлі енергетичних ресурсів Росії та провести міжнародні слухання в ООН і Європарламенті щодо системних і масштабних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України (в Криму, місті Севастополі та на Донбасі).

"Ці сім пунктів проходять червоною ниткою в усіх наших зверненнях і до канцлера Німеччини Ангели Меркель, і до Генсекретаря ООН та міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд, яка головує у Великій сімці. Таким чином, ми маємо на меті, щоби відбулась мобілізація зусиль міжнародного співтовариства", - уточнив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Водночас, автори листа розглядають участь української делегації у Мюнхенській конференції з питань безпеки як один із визначальних факторів, що може зрушити з місця питання визволення політичних бранців Кремля на окупованих територіях поза межами мінського процесу у рамках "нормандського формату".

До того ж, вони закликають: "З боку Великої сімки та Європейського Союзу має бути поставлена вимога, щоб жоден із західних політиків не їхав на чемпіонат світу з футболу до Москви у 2018 році, поки не будуть звільнені українські політичні бранці Кремля".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-