Порошенко на Віденському балу: посол розповів подробиці поїздки

Порошенко на Віденському балу: посол розповів подробиці поїздки

14430
Ukrinform
Віденський бал, який цього року відвідав Президент Петро Порошенко, є не просто культурним заходом, а продовженням політики й дипломатії, місцем налагодження контактів.

Про це написав посол України в Австрії Олександр Щерба в авторській колонці на “Європейській правді”.

“Віденський бал – це насправді не зовсім бал, а продовження політики та дипломатії. Скажімо, якщо в Америці люблять налагоджувати контакти за грою в гольф, то в Австрії це роблять на балу або в оперному антракті. Такий вже шарм у цієї унікальної країни”, - зазначив дипломат.

Він пояснив, що специфіка церемонії така: федеральний президент Австрії як глава держави має право запросити іншого главу держави, але тільки одного, канцлер (глава уряду) – одного главу іншого уряду, а міністр закордонних справ, відповідно, може запросити іншого главу МЗС.

“Бути на балу особистим гостем федерального президента Австрії – велика честь не лише для особи, але й для країни”, - підкреслив Щерба, нагадавши, що цього року спеціальним гостем балу став Президент Петро Порошенко.

За словами посла, австрійський Президент Александр Ван дер Беллен був “гостинним та зацікавленим в Україні” й пообіцяв у середині березня відвідати Україну з офіційним триденним візитом, у ході якого в Києві буде проведено економічний форум.

Також дипломат поінформував, що в ході візиту Порошенка у Відень вдалося остаточно домовитися про підписання у березні великої Угоди про культурне та освітнє співробітництво, у якій згадуватиметься і майбутній "Український інститут" у Відні.

Читайте також: Україна і Австрія створять комісію з вивчення історії — Порошенко

Крім Президента Австрії, як зауважив Щерба, охоче прийняв запрошення відвідати Україну й новий президент австрійського парламенту Вольфганг Соботка.

“Церемонію відкриття (балу — ред.) я змальовувати не буду. Це тріумф смаку та витонченості. А потім президенти Порошенко і Ван дер Беллен спілкувалися з тими обраними, кому було дозволено пройти для аудієнції. З директором опери, знаменитим Домініком Майєром. З українськими артистами, які співають і танцюють у Відні. З австрійськими та німецькими політиками. З представниками бізнесу”, - привідкрив дипломат завісу Віденського балу.

Щерба наголосив, що у своїй вірі в силу діалогу Європа не завжди готова слухати про війну і усвідомлювати всю глибину прірви, яка відкрилася у Москві; Європа не завжди нам зрозуміла, а ми не завжди зрозумілі їй; у Європу приїздив і буде приїздити Путін, але, на думку посла, це не значить, що ми маємо право обрати тактику ображених.

“Нам треба їздити. Нам треба показувати, що культурно та історично ми з Європою на одній хвилі. Сподіваюся, візит у Відень цьому допоміг. Шкода, що не всі це захотіли зрозуміти. Дякую тим, хто зрозумів”, - підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 8 лютого перебував з робочим візитом у Відні, де на запрошення Президента Австрії Александра Ван дер Беллена взяв участь у Віденському балу.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-