Із українських законів виключать термін "інвалід"

Із українських законів виключать термін "інвалід"

14701
Ukrinform
Президент Петро Порошенко підписав закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну "інвалід".

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Президент Петро Порошенко підписав закон України № 2249 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року. Метою закону є продовження роботи, розпочатої урядом на виконання указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 "Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю", щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну "інвалід" і заміни його терміном "особа з інвалідністю", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Столична служба зайнятості з початку року працевлаштувала 279 осіб з інвалідністю

Цим документом вносяться зміни до 37 законів України, в положеннях яких слова "інвалід", "дитина-інвалід" та "інвалід війни" замінено, відповідно, словами "особа з інвалідністю", "дитина з інвалідністю" та "особа з інвалідністю внаслідок війни".

Таким чином, закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін "особа з інвалідністю", перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>