Українці найбільше довіряють своєму оточенню, а найменше - Раді

Українці найбільше довіряють своєму оточенню, а найменше - Раді

Опитування
Укрінформ
Громадяни України втрачають довіру до інституцій влади, а найбільше довіряють соціальному оточенню і волонтерам.

Про результати опитування Київського міжнародного інституту соціології розповів на прес-конференції генеральний директор КМІС Володимир Паніотто, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Більше всього українці довіряють звичайним людям у їхньому населеному пункті, тобто соціальному оточенню (72,6%)", - сказав Паніотто.

Крім того, українці довіряють волонтерам, які допомагають переселенцям (65%), Збройним силам України (68%), волонтерам, які допомагають армії (67,4%), церкві (52,6%), громадським організаціям (43%), малому та середньому бізнесу (45,6%), переселенцям (34,8%).

"Новинам в інтернеті довіряють 25,8%, патрульній поліції - 33,4%. Тут фактично кількість тих, хто довіряє, дорівнює тим, хто не довіряє. Але це не так погано, якщо враховувати, яким інституціям українці не довіряють. Ми бачимо, зокрема, що рівень довіри до ЗМІ, який ще декілька років тому був дуже високий і баланс довіри був дуже непоганий, зараз навіть трохи від’ємний (-3,6). У Національної поліції баланс довіри теж (-6,4)", - зазначив керівник КМІС.

А потім, за його словами, відбувається великий скачок - всім політикам і головним владним інституціям українці не довіряють. І тут рівень недовіри набагато більший, ніж довіри - і в опозиції, і в СБУ, і в українських банків.

"Ще більший баланс довіри-недовіри (-47,5) у  Президента України. Це, звичайно, не -80, який був у Януковича, але теж неприємний показник", - зазначив Паніотто.

Читайте також: Українці категорично не сприймають думку про відділення Донбасу - соціолог

Далі у списку - великий бізнес (баланс довіри-недовіри -52), уряд України (-58), суд (-65), російські ЗМІ (-71).

"На останньому місці - довіра до Верховної Ради, якій довіряє тільки 7% і не довіряє майже 80%", - підсумував гендиректор КМІС.

Опитування було проведене з 2 по 14 грудня 2017 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-