Українці категорично не сприймають думку про відділення Донбасу - соціолог

Українці категорично не сприймають думку про відділення Донбасу - соціолог

Укрінформ
Більшість українців не вважають, що Донбас можна відокремити від України і що люди на окупованих територіях є зрадниками.

На цьому наголосила, посилаючись на результати опитування, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час круглого столу в Укрінформі.

"Якщо говорити про реалії, то реалія перша - більшість населення України, причому у всіх регіонах, не вважає, що Донбас треба відокремити і далі поводитися так, наче це Абхазія чи Придністров’я. Що б не говорили наші політики, це не є прийнятним для громадян України", - підкреслила Бекешкіна.

Водночас вона висловила сподівання, що за останній рік ми змогли в цьому переконати і наших закордонних колег і партнерів, де теж така точка зору була.

"По-друге, більшість населення України не вважає людей, які залишилися на окупованих територіях, якимись зрадниками. Це не так. Абсолютна більшість вважає, що вони жертви, заручники обставин, які склалися. І це дуже важливо", - сказала соціолог.

Принагідно вона зазначила, що досвід проведення опитувань на територіях, які контролює Україна, свідчить, що суспільні настрої міняти можна і вони міняються.

"Це теж дуже важливо. Суспільні настрої не є сталі, якими б вони зараз не були інфікованими на окупованих територіях, вони можуть бути змінені", - переконана Бекешкіна.

Вона також висловила думку, що зараз чи не найбільш актуальною є проблема, що робити з окупованими територіями. 

Читайте також: Бекешкіна вважає, що частину бойовиків з Донбасу доведеться амністувати

"І тут пряме значення має те, що відбувається на територіях, які контролює Україна. Тому що коли ми питаємо у населення цього регіону - Донецької і Луганської областей, - що найбільш важливо для реінтеграції територій, які окуповані, абсолютно переважає точка зору: успішність політики на тих територіях, які контролює Україна. Чим більш успішною буде там реінтеграція, чим більш успішними вони будуть економічно, тим більш привабливими вони будуть для людей, які зараз перебувають на окупованих територіях", - сказала Бекешкіна.

Соціолог додала при цьому, що основним джерелом інформації, якому люди довіряють, є сарафанне радіо, - це родичі, друзі, знайомі і громадські організації.

"Половина населення на контрольованих Україною територіях має постійні зв’язки і комунікацію зі своїми родичами, близькими, друзями на територіях окупованих. Тому те, що вони будуть говорити про те, як вони живуть тут, буде дуже важливим для формування громадської думки там", - наголосила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-