Рада замінила в законах термін

Рада замінила в законах термін "інвалід" на "людина з інвалідністю"

Укрінформ
Верховна Рада замінила в законах термін «інвалід» на «людина з інвалідністю».

За ухвалення відповідного законопроекту № 6710 за основу і в цілому проголосувало 232 депутати при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, парламент замінив у 42 законах термін «інвалід» на термін «особа з інвалідністю» з метою приведення у відповідність Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї.

Таким чином парламент привів чинне законодавство в частині соціального захисту осіб з інвалідністю у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї та запровадження європейських стандартів у цій сфері.

Читайте також: ВР ухвалила у першому читанні додаткові соцгарантії для інвалідів - учасників АТО

Також уточнено норми статті 22 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо умов вступу осіб з інвалідністю до вищих та професійно-технічних навчальних закладів та збережено норму стосовно виплати студентам з інвалідністю тільки академічної стипендії.

Рада також визначила, що положення про Фонд соціального захисту інвалідів затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної соціальної політики - Мінсоцполітики з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю. На даний час зазначене положення затверджується Кабінетом міністрів України.

Депутати передбачили, що посвідчення, видані до набрання чинності цим законом, у яких застосовуються слова «інвалід», «дитина-інвалід», «інвалід з дитинства», «інвалід війни», а також пенсійні посвідчення, в яких зазначаються ці слова, є дійсними протягом строку, на який їх видано.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-