В УГКЦ сподіваються на ухвалення закону про капеланство до літа

В УГКЦ сподіваються на ухвалення закону про капеланство до літа

1328
Ukrinform
У Верховній Раді є кілька законопроектів про військове капеланство, проте державі потрібен єдиний документ, який би передбачав цілісну програму капеланського служіння.

На цьому наголосив отець Любомир Яворський - священик УГКЦ, секретар Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України - під час круглого столу в Укрінформі.

"В парламенті вже є відповідні законопроекти, і ці документи на порядку денному. Але їх автори, народні депутати Юрій Мірошниченко та Семен Семенченко, згодні зняти свої законопроекти на користь спільного, створеного як консенсус церков і громадської спільноти. Має бути єдиний законопроект, що поєднав би позиції всіх конфесій і громадськості", - сказав отець Любомир Яворський.

За його словами, під час розробки нового документа враховуватиметься досвід капеланського служіння тих країн світу, які мають відповідні закони. У ньому, зокрема, мають бути чітко окреслені питання статусу військового капелана, його соціального пакета.

"Ми маємо неоднозначну думку щодо моделі військового капеланства - чи він має бути військовослужбовцем, як того хотіли би певні конфесії, чи залишатися цивільною особою, думку про що висловили військові, які за даних умов такий формат співпраці вважають невчасним. Тож у підсумку закон не має забороняти священикові бути військовослужбовцем, але назагал капелан має трактуватися як цивільна особа. В тому ми знайшли консенсус", - підкреслив секретар Ради у справах душпастирської опіки при МОУ.

Читайте також: Священикам УПЦ МП не забороняли служити капеланами - Нацгвардія

Як додав священик, досягнуто рішення про те, що капелани мають бути підпорядковані своєму єпископу, а у питаннях військової дисципліни - командирові частини.

"Капелан повинен мати ті ж преференції, зокрема й фінансові, що і військовослужбовці. На сьогодні ж капелани працюють як цивільні, за трудовим договором, і не мають того соціального пакету і захисту, що їх мають військовослужбовці. Але капелан їде з ними на війну, перебуває з ними в окопах. Тому логічно, щоб його статус був прирівняний до статусу військовослужбовців", - наголосив отець Любомир.

Він додав, що треба також запровадити посади капеланів і укомплектувати частини капеланами бажаної релігійної конфесії. "Відповідно буде збільшена кількість капеланів. І Міністерство оборони та Генеральний штаб далі працюють в цьому напрямку. На другому етапі маємо в середньому 100 таких посад, люди працюють офіційно, і передбачається третій етап", - поінформував о.Яворський.

За його словами, ухвалення закону про військове капеланство є дуже актуальним, бо капеланство вже рік функціонує у державі, проте й досі немає цілісної програми капеланського служіння для церков.

Яворський уточнив, що до кінця року буде внесено напрацьовані до проекту закону пропозиції і передано профільному комітету Верховної Ради.

"Ми сподіваємось, що відповідний закон буде ухвалений максимум через півроку - до літа 2018-го", - сказав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>