НАБУ відреагувало на спробу запровадити парламентський контроль

НАБУ відреагувало на спробу запровадити парламентський контроль

810
Ukrinform
Національне антикорупційне бюро вважає, що у разі ухвалення законопроекту №7362, який пропонує  надати парламенту право одноосібного звільнення глав антикорупційних органів, буде завдано нищівного удару по незалежності цих органів.

Відповідна заява оприлюднена на сайті НАБУ.

"У разі ухвалення цього законопроекту, буде завдано нищівного удару по незалежності новостворених антикорупційних органів та тих здобутків у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти попри системний опір правлячих еліт. На жаль, існує велика ймовірність, що даний законопроект може бути ухвалений найближчим часом", - йдеться у повідомленні.

У НАБУ зауважують, що окремі народні депутати та політики 6 грудня цього року поширили заяви про необхідність «встановлення парламентського контролю» над діяльністю НАБУ. 

"Як механізм такого «контролю» представники двох фракцій правлячої коаліції запропонували законопроект, який повністю знищує гарантії незалежності Національного антикорупційного бюро. Зокрема, законопроект спрощує процедуру звільнення директора НАБУ через висловлення йому недовіри простою більшістю голосів у парламенті. Такий самий механізм звільнення з посади пропонують застосовувати й до керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка здійснює процесуальний нагляд над розслідуваннями детективів НАБУ. Законопроект значно розширює повноваження комісії зовнішнього контролю НАБУ через надання її членам доступу до державної таємниці та права перевіряти не тільки завершені й передані до суду справи, але й поточні розслідування", - зазначають у бюро. 

Також у НАБУ переконані, що зазначені кроки є частиною великого плану, який увійшов в активну фазу минулого тижня, головною метою якого є "знищення НАБУ і САП, блокування розслідувань щодо топ-посадовців та звільнення топ-корупціонерів від відповідальності". 

НАБУ звертає увагу, Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» встановив чіткі вимоги до контролю над діяльністю НАБУ та його підзвітності, яких не має жоден інший правоохоронний орган в Україні. Від моменту створення Національне бюро чітко дотримувалося цих вимог і робитиме це й надалі. 

"Вважаємо, якщо народним обранцям дійсно небайдужа подальша доля країни, вони спрямують зусилля на якнайшвидше створення незалежного Антикорупційного суду та надання Бюро права на автономне прослуховування", - додають у НАБУ.

Читайте також: Законопроект про звільнення Радою антикорупціонерів зняли з розгляду - Найєм

Як повідомлялося, сьогодні Верховна Рада включила в порядок денний проект закону України № 7362 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю". Пізніше народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що цей законопроект знятий з порядку денного засідання Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>