У НАЗК прокоментували “дискримінаційний” тендер на аудит е-декларування

У НАЗК прокоментували “дискримінаційний” тендер на аудит е-декларування

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції спростовує звинувачення низки громадських антикорупційних організацій, що оголошений агентством тендер на аудит системи електронного декларування містить дискримінаційні умови.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій прес-службою НАЗК.

"Щодо звинувачень у дискредитаційних вимогах до учасників процедури закупівлі: озвучена інформація щодо умови наявності доступу учасника торгів до державної таємниці є неправдивою. Відповідна інформація у кваліфікаційних вимогах відсутня. Вважаємо, що такі заяви не відповідають дійсності та вимагають спростування", - йдеться у повідомленні.

Коментуючи участь у тендері виключно українських компаній, НАЗК зауважило, що ІТС Реєстр належить до об’єктів критичної інфраструктури, а розголошення відомостей про реалізацію захисту, структуру та механізми реалізації і впровадження комплексної системи захисту інформації можуть призвести до вдалих мережевих кібератак та витоку конфіденційної інформації.

"Зважаючи на це, Національне агентство залишає за собою право обмежити участь у процедурі закупівлі виключно українськими компаніями - задля забезпечення безпеки системи та збереження персональних даних кожного громадянина відповідно до законодавства України", - повідомили у НАЗК.

Читайте також: Українська компанія вперше виграла тендер в ЄС за правилами Угоди про держзакупівлі

У Нацагентстві також поінформували, що досить стислий термін проведення процедури закупівлі пов'язаний із потребою отримати інформацію про виявлені помилки в системі та виконати рекомендації щодо їх усунення до початку чергового етапу декларування, який розпочнеться з 1 січня 2018 року.

Окрім того, у НАЗК повідомили, що розглядають можливість змінити умови проведення закупівлі послуг з аудиту системи е-декларування - наразі аналізуються зауваження та пропозиції щодо внесення змін до оголошеної закупівлі.

"Наголошуємо, що проведення аудиту жодним чином не передбачає зупинку роботи ІТС Реєстр, який функціонує і буде функціонувати згідно з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» у цілодобовому режимі. Ще раз наголошуємо, що оціночні судження щодо руйнації системи е-декларування, нібито завдяки проведенню аудиту, є маніпуляцією суспільною думкою", - резюмували у Нацагентстві.

Як повідомлялося, представники громадських організацій «Громадський люстраційний комітет», Transparency International Україна, «Центр протидії корупції» і «Реанімаційний пакет реформ" 4 грудня виступили із заявою, що тендер на аудит системи електронного декларування, який проводить Національне агентство з питань запобігання корупції, містить дискримінаційні умови, а документація виписана під наближені до СБУ компанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-