Люстрація для Труби: Мін'юст просить ЗМІ не шукати "зраду"

Люстрація для Труби: Мін'юст просить ЗМІ не шукати "зраду"

1597
Ukrinform
Призначення Романа Труби на посаду директора Державного бюро розслідувань відбулося у повній відповідності з чинним законодавством, а проходження люстраційної перевірки не є чимось винятковим.

Про це інформує прес-служба Міністерства юстиції.

У Мін'юсті зазначають, що Роман Труба став переможцем багаторівневого конкурсного відбору, проведення якого передбачене законом "Про державне бюро розслідувань".

Окрім того, чинне українське законодавство передбачає, що всі громадяни, які мають намір зайняти державні посади найвищого рангу, мають пройти люстраційну перевірку на підставі критеріїв, визначених законом "Про очищення влади".

"Така перевірка унеможливлює призначення на керівні посади державних органів осіб, які не відповідають критеріям здійснення очищення влади, та забезпечує якісне оновлення кадрів державної служби. Перевірка є абсолютно стандартною технічною процедурою", - пояснюють у Мін'юсті.

Відповідно, проходження люстраційної перевірки новообраним головою ДБР, який раніше не проходив цієї процедури, не є чимось винятковим і здійснюється на загальних підставах.

"Тому Міністерство юстиції закликає журналістів не робити з цієї події сенсації та не шукати "зради" там, де її немає. Мін'юст наголошує, що проведення цієї процедури жодним чином не позначиться на запуску роботи Державного бюро розслідувань та гарантує, що перевірка буде проведена у визначений законом термін, одразу після отримання усіх необхідних для цього документів", - наголошують у прес-службі.

Читайте також: У конкурсній комісії сказали, чому директор ДБР не проходив люстраційну перевірку

Як повідомлялося, Міністерство юстиції звернулося до Адміністрації Президента з листом щодо проведення люстраційної перевірки відносно новопризначеного директора ДБР Романа Труби, оскільки він таку перевірку не проходив. Відповідне звернення опублікувала директор департаменту з питань люстрації Мін'юсту Анастасія Задорожна.

Президент Петро Порошенко 22 листопада призначив на посаду директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу, кандидатуру якого обрала конкурсна комісія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>