У конкурсній комісії сказали, чому директор ДБР не проходив люстраційну перевірку

У конкурсній комісії сказали, чому директор ДБР не проходив люстраційну перевірку

Ексклюзив
Укрінформ
Новообраний директор Державного бюро розслідувань Роман Труба не проходив люстраційну перевірку у зв'язку з тим, що з квітня 2015 по теперішній час не працював у державних органах влади.

Про це сказав у коментарі Укрінформу член конкурсної комісії з формування ДБР Денис Монастирський.

"Оскільки Труба останні два роки не працював в органах прокуратури, тому перевірку він і не проходив. Натомість люстраційна перевірка має бути розпочата одночасно з його призначенням і вона може тривати достатньо довго, бо на сьогоднішній день частину її проводить Мін'юст, а частину - НАЗК", - пояснив він.

Монастирський також сказав, що люстраційну перевірку не проходили й деякі інші кандидати на посаду директора ДБР, зокрема, науковці Григорій Усатий та Володимир Трофименко, а також народний депутат Юрій Македон.

"Він не один - там цілий ряд людей, які не працювали на державній службі протягом останніх років і не проходили перевірку. Конкурсна комісія не уповноважена організовувати проведення перевірки, яка передбачена законом України "Про очищення влади". Цей обов’язок, згідно з законом, покладається на керівника органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи", - резюмував член комісії.

Як повідомлялося, Міністерство юстиції звернулося до Адміністрації Президента з листом щодо проведення люстраційної перевірки відносно новопризначеного директора ДБР Романа Труби, оскільки він таку перевірку не проходив. Відповідне звернення опублікувала директор департаменту з питань люстрації Мін'юсту Анастасія Задорожна.

У зверненні вказується, що посада голови Державного бюро розслідувань відноситься до переліку посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади на підставі критеріїв, визначених законом "Про очищення влади".

Читайте також: Мін’юст хоче люстраційної перевірки для директора ДБР Труби

У Мін’юсті зазначили, що в разі невиявлення підстав для застосування заборон, передбачених законом, особа може бути призначена на відповідну посаду.

Президент Петро Порошенко 22 листопада призначив на посаду директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу, кандидатуру якого обрала конкурсна комісія.

Державне бюро розслідувань - це правоохоронний орган, який буде розслідувати злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового  слідства від прокуратури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-