Питання інтеграції українців в німецьке суспільство обговорили у Берліні

Питання інтеграції українців в німецьке суспільство обговорили у Берліні

Фото
Укрінформ
Центральний союз українців у Німеччині за сприяння Посольства України в ФРН і правозахисної групи «PRAVO» організували у Берліні конференцію «Інтеграція українців у німецьке та європейське суспільство».

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в ФРН.

Учасники дискусії - українці, які давно вже живуть у ФРН й успішно працюють, - поділилися досвідом своїх як успіхів у чужій країні, так і невдач; розповіли про складності, з якими зіткнулися. Найперші кроки при інтеграції в нове суспільство - вивчення мови і законів країни, наголосили вони.

Порушувалася також тема недостатнього залучення українців у політиці ФРН. У Німеччині проживає близько 18,6 млн осіб, які мають коріння в інших країнах світу, - це 22% від всього населення. У той же час, у парламенті їх представників всього 5,6%, що не є пропорційним. А українців немає зовсім, якщо не вважати двох народжених у Німеччині осіб з українськими коренями, які до того ж аж ніяк не відстоюють інтереси своєї історичної батьківщини.

«Ми повинні бути активними на політичному рівні міст, федеральних земель», - підкреслила член групи «PRAVO» Олександра Бінерт.

Читайте також: ФРН цьогоріч виділила Україні €23 мільйони гуманітарної допомоги

Вона також звернула увагу на те, що українці в Німеччині знаходяться на різному положенні: хтось приїхав сюди студентом і зміг знайти роботу за фахом (наприклад вчені або ті, хто працює в IT сфері). З іншого боку, у багатьох українські дипломи просто не було визнано, тож ці люди змушені працювати на некваліфікованих роботах. Відкритим залишається також питання пенсій: ті, хто виїхали з України в 40-50-річному віці, не можуть розраховувати на те, що їм буде зарахований їх український пенсійний стаж.

«В цілому, інтеграція - це завжди мінімум дві сторони, які впливають одна на одну. З одного боку, йдеться про суспільство, яке повинно надати рівні умови доступу для всіх, з іншого, кожна людина по-різному реагує і пристосовується до нового для себе колі та громаді», - зауважила Бінерт.

«Інтеграція українців у німецьке і в цілому європейське суспільство - надзвичайно актуальна тема», - заявила керівник ЦСУН Людмила Млош, яка вважає одним із завдань Союзу «укріплення містка Україна-Німеччина».

У Німеччині, згідно з оцінками, мешкають 135 тисяч українців, з них у столиці Берліні - майже 11 тисяч. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-