Путіну треба викликати Януковича у Кремль і запитати, де $3 млрд - Соболєв

Путіну треба викликати Януковича у Кремль і запитати, де $3 млрд - Соболєв

1205
Ukrinform
Україні вдасться довести, що кошти так званого боргу Януковича не заходили на рахунки вітчизняного Казначейства. 

Про це заявив заступник голови депутатської фракції партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Сергій Соболєв, спілкуючись із журналістами в кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Перш за все, треба встановити, що то за борг Януковича, поступили ці гроші на рахунки Януковича чи країни Україна, а після цього все з'ясовувати. Якщо це борг Януковича, то нехай Янукович і відповідає. Путіну треба викликати його в Кремль з будинку, який він дав йому, і з'ясувати... Якщо це борг держави, то треба це спочатку довести. Але ми дуже легко, думаю, доведемо, що ці кошти не заходили на рахунки українського Казначейства, тому нехай Янукович і відповідає: він узяв 3 млрд дол., то хай і відповідає за ці гроші", - зазначив Соболєв. 

Як повідомляв Укрінформ, заступник міністра фінансів Російської Федерації Сергій Сторчак заявив, що Росія готова перепродати іншій країні так званий борг Януковича - $3 млрд.

У грудні 2013 року тодішній президент України Янукович домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її викупила Росія.

Протягом осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов'язань з більшістю приватних кредиторів, крім Росії. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом Української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади і, отже, має бути реструктурований на загальних підставах.

У грудні 2015 року тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на $3 млрд.

Росія звернулася з позовом про стягнення з України цих коштів до Високого суду Англії, тому що українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

Читайте також: Мінфін РФ хоче перепродати "борг Януковича"

Високий суд Лондона 29 березня ухвалив розглянути в прискореному порядку позов Росії до України щодо боргу в $3 млрд. Українська сторона вимагала повного процесу і переконувала, що прискорене судове рішення щодо російського позову в Україну було б невідповідним.

Міністерство фінансів України подало апеляцію на рішення Високого суду Лондона щодо спору з Росією про борг у $3 млрд. Слухання апеляції попередньо призначено на другу половину січня 2018 року. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-