Саакашвілі оскаржив відмову в статусі біженця

Саакашвілі оскаржив відмову в статусі біженця

Документ
Укрінформ
Екс-голова Одеської ОДА та колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі оскаржив у суді відмову Державної міграційної служби надати йому статус біженця.

Про це повідомляється в четвер на його сторінці у Facebook.

"Захист Михайла Саакашвілі оскаржив в суді вчорашнє рішення ДМС в Київській області "Про відмову М.Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в четвер захисники Саакашвілі подали відповідний позов до адміністративного суду.

Як повідомляв Укрінформ, екс-президент Грузії отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року. Саакашвілі очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

26 липня 2017 року Президент позбавив його українського громадянства. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії проти Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, у тому числі про розтрату бюджетних коштів та перевищення службових повноважень).

Читайте також: В Україні затримали найближчого соратника Саакашвілі

10 вересня Саакашвілі прорвався до України з території  Польщі, не пройшовши прикордонний контроль з українського боку.

19 вересня Саакашвілі передав адвокатами в АПУ заяву з вимогою видати йому 4 документи, потрібні для оскарження рішення Президента у суді: документацію міграційної служби, копію указу про втрату громадянства, копію засідання комісії з питань громадянства, усі супровідні листи.

24 жовтня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Державна міграційна служба відмовила Саакашвілі в наданні статусу біженця, і таким чином він зараз апатрид без будь-яких спеціальних обставин, які могли б зробити неможливою його депортацію або екстрадицію.

1 листопада було оприлюднено офіційний документ Державної міграційної служби щодо відмови Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання його біженцем. За даними ДМС, Саакашвілі відмовлено у наданні статусу біженця у зв’язку із "відсутністю обгрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань, та недоведеності загрози життю чи свободі в країні походження, через побоювання застосування до нього смертної кари чи тортур, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання". 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-