ДФС і НАБУ арештували 450 мільйонів найвідомішого контрабандиста України

ДФС і НАБУ арештували 450 мільйонів найвідомішого контрабандиста України

1246
Ukrinform
Державна фіскальна служба України спільно з Національним антикорупційним бюро України в результаті спецоперацію добилися арешту 450 млн грн, що належать двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролює один із найвідоміших контрабандистів України.

Посадовець пояснив, як працювала схема.

«Одеське угруповання контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких є підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки тощо). Постачанням товару з Китаю займались аналогічні фірми-прокладки. Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять та більше разів. Отримавши декларації з вочевидь недостовірними даними, митники коригували митну вартість до рівня, який відповідав реальній вартості товару. Але представники одеських компаній, користуючись 55-ю статтею Митного кодексу, вносили на рахунки митниці відповідні фінансової гарантії, що давало можливість направити товар у вільний обіг», - зазначив Продан.

За його словами, ці компанії-імпортери зверталися до одного з одеських судів, і група суддів скасовувала рішення митниці, фактично зобов'язуючи її розмитнювати товар за значно заниженою вартістю та повертати імпортеру його фінансову гарантію. “Хоча було цілком очевидно, що довіряти документам, які надають компанії-імпортери, не можна, це цілковита фікція. Але одеські судді чомусь цього не помічали", - зазначив Продан.

Читайте також: У Києві арештували організатора каналу постачання кокаїну з Португалії до України

«Ми зібрали всю інформацію щодо дій учасників схеми та надіслали її правоохоронцям. Кошти контрабандистів заарештовані. Я дуже сподіваюсь, що НАБУ доведе цю справу до кінця. І до кримінальної відповідальності будуть притягнуті всі «дійові особи» - у тому числі й представники судової гілки влади. Акцентую увагу: це - незвичайна операція. За одеськими компаніями-одноденками стоїть найвпливовіший в Україні клан контрабандистів з мільярдними оборотами, який домовлявся і працював за будь-якої влади. Ми вперше почали системно знищувати цей масштабний бізнес», - заявив Продан.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>