Закон про освіту дозволив директорам шкіл самим звільняти вчителів

Закон про освіту дозволив директорам шкіл самим звільняти вчителів

13574
Ukrinform
Міністерство освіти і науки надало роз'яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого закону про освіту - зокрема, про атестації шкіл, конкурс директорів, фінансові звіти та інше.

Про це йдеться на сайті МОН.

"Добір, призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних працівників, у тому числі керівних кадрів, державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів було вилучено з переліку повноважень Ради міністрів АРК, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти (частина 3 стаття 37 закону "Про загальну середню освіту"). З моменту набрання чинності закону "Про освіту" оголошувати конкурси на вакантні посади педагогічних та інших працівників повинен директор. Він же може призначати та звільняти їх з посад", - йдеться в роз'ясненні.

Директорів державних закладів освіти мають обирати за результатами конкурсу.

Також у міністерстві наголошують, що з введенням закону "Про освіту" в дію, місцеві органи влади не будуть проводити атестацію навчальних закладів.

Читайте також: Угорщина готова "бульдозером" діяти у питаннях нацменшин - Кулеба

"Атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління і не існує як форма державного нагляду (контролю) чи інструмент забезпечення якості освіти. Відповідно, проведення атестації є безпідставним і правові наслідки її проведення відсутні", - зазначають у МОН.

Крім того, з вересня цього року всі заклади освіти зобов'язані публікувати фінансові звіти на своїх або сайтах засновників. Якщо школа обслуговується центральною бухгалтерією, то МОН рекомендує останній передавати закладам освіти всі необхідні документи для подальшого оприлюднення згідно з вимогами закону.

Також керівництво шкіл має забезпечити функціонування внутрішньої систем оцінки якості освіти. Це також стосується і академічної доброчесності.

"Частини 7 та 8 статті 42 нового закону дозволяють закладам освіти вже визначати конкретні види академічної відповідальності за конкретні порушення академічної доброчесності, а також затвердити порядок встановлення фактів порушення академічної доброчесності. Це все можна зробити через зміни до внутрішнього положення", - йдеться у роз'ясненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>