МОЗ пропонує реформувати обіг донорської крові

МОЗ пропонує реформувати обіг донорської крові

1149
Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я представить на затвердження уряду стратегію розвитку національної системи крові, яка має врегулювати обіг донорської крові зі стандартами ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"МОЗ має готове рішення реформування донорства - Стратегію розвитку національної системи крові. Після погодження Міністерством юстиції України, документ, що врегулює обіг донорської крові в Україні зі стандартами ЄС, буде винесено на затвердження уряду. Стратегія має дати старт реформі системи крові, що гарантуватиме вірусну безпеку переливання та можливість виготовляти прогресивні препарати з використанням компонентів крові", - йдеться у повідомленні.

Стратегія - це дорожня карта реформування системи крові в Україні з покроковим планом змін. МОЗ також заохочує центри крові до самостійної роботи: державно-приватного партнерства і співпраці з місцевими органами влади. Це альтернативний шлях осучаснення українських центрів крові.

Читайте також: Зарплати медиків: профспілка нарахувала майже удвічі більші борги, ніж МОЗ

У міністерстві наголосили, що найболючішим питанням функціонування системи донорської крові є неефективне використання крові та плазми. А проблема – у відсутності належного контролю за її якістю та недостатня перевірка донорів на можливі інфекційні захворювання. На сьогоднішній день донорська кров у 60 разів частіше (порівняно з показниками країн Європейського Союзу) є непридатною через віруси ВІЛ/СНІД, гепатити В,С, туберкульоз та сифіліс.

У той час, коли пацієнти з різними захворюваннями не отримують достатнього лікування препаратами з компонентів крові, великі обсяги плазми не використовуються і утилізуються. Причина – застаріле обладнання, відсутність коштів на його оновлення, неефективне управління, а відтак — не відповідність міжнародним стандартам при заборі крові, її переробці та перевірці на інфекції. Щороку через це медицина втрачає близько 30-40 мільйонів гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-