Більше 6 тонн вилученого бурштину "розчинилися у повітрі"

Більше 6 тонн вилученого бурштину "розчинилися у повітрі"

Розслідування
824
Ukrinform
Зникли 6 тонн 285 кг бурштину, які у 2016 році вилучали працівники прокуратури та поліції.

Про це йдеться у розслідуванні Укрінформу.

Як повідомили у Головному управлінні Нацполіції у відповіді на запит минулого року, «за 7 місяців за фактами незаконного видобування бурштину відкрито 360 кримінальних проваджень, під час досудового розслідування яких вилучено майже 9 т бурштину-сирцю».

Водночас цього року на новий запит про кількість конфіскованого бурштину за весь період 2016 року в Нацполіції прозвітували вже про 1,2 т вилученого каменю.

На прохання усунути розбіжності у кількості бурштину, що фігурує у відповідях на запити, у Нацполіції підтвердили: 9 т таки існують у їхній внутрішній звітності. Цей бурштин  у 2016 році вилучали працівники Департаменту захисту економіки Нацполіції спільно з прокурорами. Поліцейських залучали як підмогу для проведення слідчих дій у кримінальних справах, які порушували слідчі підрозділи Генпрокуратури.

При цьому виявилося, що із 9 т речовим доказом у провадженнях саме слідчих підрозділів Нацполіції проходять лише 1,2 т бурштину. Решта кримінальних справ, а відповідно і каменю, перебуває у віданні прокуратури. 

Водночас на запит Укрінформу, яка кількість «сонячного каменю» фігурує у кримінальних справах, у Генпрокуратурі  заявили, що не ведуть «узагальнення інформації про розслідування слідчими прокуратур, у тому числі регіональних, кримінальних проваджень, у яких  вилучено бурштин, його кількість та місце зберігання». 

При цьому у ГПУ підтвердили, що у 2016 році Головна військова прокуратура порушила провадження, у якому фігурує 1 т 515 кг бурштину, який вилучили  після спецоперації у Рівному. Тоді затримали представників так званої «бурштинової мафії» на чолі з заступником прокурора Рівненської області Андрієм Боровиком.

Тому невідомо, де знаходиться решта, більш ніж 6 тонн бурштину (9 т - 1,2 т – 1,515 т = 6,285 т) від минулорічних майже дев’яти трофейних тонн.

Читайте також: Досить плачів про «непереможну українську корупцію»! Це заперечують факти

У трьох обласних прокуратурах - Рівненській, Волинській і Житомирській прозвітували: у 2016 році кримінальних проваджень, у яких би вилучався бурштин, в них не перебувало. 

Не надходили минулого року 6 т 285 кг на зберігання і до Держсховища догогоцінних металів та дорогоцінного каміння, як це передбачає затверджена Кабміном інструкція.

У відповіді на запит у Мінфіні надали інформацію про посилки, які правоохоронці направили на відповідальне зберігання до Держсховища до  кінця вересня минулого року.

У той час, як поліцейські стверджують, що за 7 місяців, тобто до кінця липня, у ході спільних слідчих дій з прокурорами було вилучено 9 т бурштину, за два місяці потому Генпрокуратура направила на зберігання до Держсховища лише 503 кг каменю, а Міністерство внутрішніх справ - 376 кг. При тому, що за правилами правоохоронці мають надсилати дорогоцінний та напівдорогоцінний камінь на відповідальне зберігання впродовж трьох днів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-