ВРП заявила, що на її члена тисне департамент спецрозслідувань ГПУ - 06.10.2017 11:25 — Новини Укрінформ
ВРП заявила, що на її члена тисне департамент спецрозслідувань ГПУ

ВРП заявила, що на її члена тисне департамент спецрозслідувань ГПУ

1242
Ukrinform
Вища рада правосуддя публічно заявила, що на одного з її членів - Тетяну Малашенкову - здійснюється тиск з боку співробітників департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Відповідне повідомлення розміщене на сайті ВРП.

«Вищою радою правосуддя розглянуто повідомлення члена ВРП Малашенкової Тетяни Михайлівни про втручання в її діяльність як члена ВРП та тиск на неї з боку співробітників департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. Аналіз відомостей, викладених у повідомленні члена ВРП Малашенкової Т.М. та доданих до нього документах, у їх взаємному зв'язку дає підстави для висновку, що у такий спосіб відбувається вплив на члена ВРП при виконанні ним конституційних та визначених законом повноважень», - йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що ВРП є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який відповідно до пункту 9 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вживає заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів, а член ВРП у своїй діяльності є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.

Читайте також: Суддю Чауса відсторонили від посади

«Тому вищезазначені дії співробітників департаменту спецрозслідувань ГПУ слід вважати порушенням гарантій незалежності судової влади та засад поділу державної влади в Україні, закладених у статті 6 Конституції України. ВРП звертає увагу на необхідність неухильного дотримання вимог ч. 2 статті 19 Конституції України, вважає неприпустимим вплив на членів ВРП під виглядом вчинення процесуальних чи слідчих дій правоохоронними органами та звертається до ГПУ стосовно неприпустимості втручання в діяльність ВРП та здійснення тиску на членів ВРП у зв'язку з виконанням ними своїх повноважень», - зазначається у повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>