Нацрада покарала НСТУ за приховану рекламу

Нацрада покарала НСТУ за приховану рекламу "спасительки Вєсти"

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" через порушення закону про рекламу.

Таке рішення Нацрада ухвалила 5 жовтня на засіданні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Був проведений моніторинг - у передачі наявна рекламна інформація з послуг ворожіння та цілительства. Наприклад, рекламуються послуги "спасительки Вєсти, що знищить негативний енергетичний вплив, наврочення, порчі". Ще одне порушення - на екрані під час трансляції з'являються субтитри з інформацією щодо прийому "спасительки Вєсти", тобто і в тексті, і на екрані такі дані були. Це рекламна інформація", - зазначив голова Нацради Юрій Артеменко.

Відтак, Нацрада виявила ознаки порушення вимог закону про рекламу в ефірі філії ПАТ "НСТУ" у місті Миколаїв, зокрема ознаки прихованої реклами. Закон передбачає, що реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації за допомогою, зокрема, аудіо-, відео-, комбінованих засобів, титрів, рекламного логотипу або коментарів ведучих з використанням слова "реклама". Крім того, в ефірі не було надано інформацію про наявність відповідного спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством).

Читайте також: Наливайко про реорганізацію Укртелефільму: Маємо вирішити три головні завдання

Керівництво НСТУ пояснило, що передача за участю "спасительки Вєсти" була помилково присутня в ефірі 4 березня 2017 року замість передачі "Силуети минулого", зазначеної у плей-листі.

Ліцензіат провів службове розслідування, за результатами якого винні особи були притягнуті до дисциплінарної відповідальності та звільнено заступника директора філії, який був відповідальним за напрямок роботи філії. Трансляцію ж передачі за участю "спасительки Вєсти" замінено на інші програми власного виробництва духовно-культурної тематики. Більше цей контент в ефір не виходив.

Член правління ПАТ "НСТУ" Микола Чернотицький підтвердив наявність порушення.

"Ця подія обов'язково буде врахована під час проведення майбутнього конкурсу на посаду директора, що стартує і по Миколаївській філії у тому числі. Наразі юридично ми вже не маємо підстав винести йому догану, але це не знімає з нас відповідальності, як із суспільного мовника, за розміщення цих матеріалів", - сказав Чернотицький.

Нацрада застосувала до НСТУ санкцію "оголошення попередження", зобов'язавши ліцензіата протягом місяця усунути недоліки.

"Попередження у цьому випадку є абсолютно правильним. Але це є ознакою того, що потрібна реформа", - прокоментував член Нацради Сергій Костинський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-