Новий закон про освіту надає свободу вибору учням — Порошенко

Новий закон про освіту надає свободу вибору учням — Порошенко

1457
Ukrinform
Новий “Закон про освіту” відкриває шлях до довгоочікуваної системної реформи в освітній сфері.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з працівниками освіти у Києві у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

“Зрозуміло, що День учителя це не професійне свято, як дехто думає. Це свято є всенародним. Цього року воно особливе, бо буквально в його переддень набув чинності новий закон “Про освіту”. Це – документ, який відкриває шлях до довгоочікуваної системної реформи”, - сказав Порошенко.

За словами Президента, цей закон “дозволяє сформувати індивідуальну освітню траєкторію для кожної людини”. 

“Ми відмовляємося від застарілого непродуктивного підходу, коли держава диктує дуже обмежену варіативність методів, форм і засобів навчання. Новий закон надає свободу вибору та самовизначення учням. Свободу педагогічної творчості – працівникам освіти. І  він утверджує свободу навчальних закладів – через встановлення широкої автономії”, - заявив Порошенко.

Крім того, додав Глава держави, закон підсилює вплив батьків і громадськості на навчальний процес.

Читайте також: ОБСЄ ще в 2006 році радила українським румунам краще вчити державну мову

“Словом, новий закон “Про освіту” – це закон нових можливостей для всіх учасників освітнього процесу”, - підкреслив Порошенко.

Президент вказав на те, що новий закон про освіту дає педагогам можливість вільного вибору форм, методів і засобів навчання, які відповідають освітній програмі, у тому числі і сучасній.

“Ми спільно з Прем’єр-міністром, з урядом знайшли можливість підвищити розмір заробітної плати вчителів у 2017 році. Наступного року заплановано подальше її збільшення. Це представлено нами у проекті бюджету, і я твердо переконаний, що це буде проголосовано”, - заявив глава держави. 

Він висловив переконання, що педагоги використають “усі прогресивні норми нового закону задля впровадження якісних змін у навчання дітей”. “Всіх дітей без винятку. У новому законі закріплені імперативні гарантії навчання дітей та молоді з особливими освітніми потребами нарівні з іншими учнями в інклюзивному освітньому середовищі”, - додав Порошенко.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набуває чинності закон "Про освіту", який був прийнятий Верховною Радою 5 вересня.

Читайте також: Гриневич розчарована "освітнім" ультиматумом Угорщини

Закон, зокрема, регулює питання використання української мови в сфері освіти. Документ передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року і зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин будуть починати вчитися державною мовою, а мову нацменшин вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливо викладання також на ній однієї чи кількох дисциплін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>