Українці відтепер зможуть отримати безоплатне екстрене стентування у трьох установах

Українці відтепер зможуть отримати безоплатне екстрене стентування у трьох установах

6705
Укрінформ
Три установи Академії медичних наук отримали стенти та витратні матеріали, закуплені за кошти держбюджету-2016, і відтепер зможуть на безоплатній основі надавати екстрену допомогу зі стентування пацієнтам з гострим інфарктом міокарда.

Про це на брифінгу в межах 18 Національного конгресу кардіологів України сказав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Завдяки закупівлям стентів та витратних матеріалів і новій системі розподілу в Києві заклади Академії меднаук - Інститут хірургії та трансплантології ім. Шалімова, Інститут кардіології ім. Стражеска, Інститут серцево-судинної хірургії ім. Амосова - відтепер матимуть змогу надавати допомогу пацієнтам з інфарктом міокарда на безоплатній основі. Інфаркт міокарда може тепер лікуватися в цих інститутах безоплатно, і міністерство забезпечуватиме стентами і витратними матеріалами", - поінформував Лінчевський.

Читайте також: МОЗ розподілив стент-системи по регіонах

Заступник міністра нагадав, що відтепер, згідно з наказом МОЗ, розподіл стентів та витратних матеріалів здійснюється за іншим принципом: не за кількістю мешканців у тому чи іншому регіоні, а залежно від наявності в лікарні обладнання для проведення таких втручань і навченого персоналу. 

Також, за словам Лінчевського, невідкладне стентування в Києві може проводити доросле відділення Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та Інститут серця МОЗ України.

Як зазначив на брифінгу президент Асоціації кардіологів України Володимир Коваленко, можливість проводити екстрене кардіологічне втручання для мешканців Києва установами Академії меднаук відбулася завдяки впровадженню такої логістичної системи доставки пацієнта до лікарні, коли хворого везуть у найближчий медзаклад, де йому можуть надати екстрену допомогу зі стентування, а також завдяки закупівлі державою стентів та витратних матеріалів.

"Стенти для гострого інфаркту міокарда дуже дороговартісні, і коли інфаркт стається вночі, в святкові дні, наявність безкоштовних стентів у закладах, які надають медичну допомогу таким хворим, має надзвичано велике значення... Це дозволить суттєво знизити смертність від інфаркту міокарда", - наголосив Коваленко.

За його словами, в Україні смертність від гострого інфаркту міокарда залишається однією з найвищих у світі. Загалом упродовж року в Україні реєструється 40 тисяч інфарктів міокарда. 9 млн дорослого населення мають симптоми ішемічної хвороби серця. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-