Львівський Форум видавців створив платформу для захисту журналістів – жертв Москви

Львівський Форум видавців створив платформу для захисту журналістів – жертв Москви

1109
Укрінформ
Платформу для захисту полонених і переслідуваних Москвою журналістів створив львівський Форум видавців.

Про це було заявлено під час дискусії «Жертви Москви: українські журналісти у полоні агресора», яка відбулась в рамках Форуму і Міжнародного літературного фестивалю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Форум видавців виявив соціальну ініціативу – стати платформою для захисту полонених і ув'язнених журналістів. І Національна Спілка журналістів України підтримала її. Свого часу ми домоглись оперативного включення інформації про затримання кореспондента Укрінформу Романа Сущенка у Москві до спеціальної онлайн платформи Ради Європи, що означає дипломатичний тиск на Росію від РЄ у справі звільнення журналіста. Проте посильний вклад у це може внести кожен із колег Романа”, - зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

За його словами, Роман передав із застінків вітання Форуму видавців, зазначаючи, що неодноразово бував на такому святі у Парижі, зустрічався з українськими письменниками Жаданом, Денисенко та іншими і сподівається, що зможе особисто відвідати наступне книжкове свято у Львові. Можливо, журналіст представить на ньому книгу, яку пише за гратами – книгу про виживання у ворожому полоні, про методи боротьби і опору.

Назвав передовою захисту журналістів Національне інформаційне агентство “Укрінформ” недавній в'язень Москви – радник міністра МЗС Юрій Яценко. Він зазначив, що йому загрожувало від 15 років тюрми до довічного ув'язнення, але завдяки журналістам він на волі і може розповісти про найбільш дієві методи по визволенню журналістів і впливу на агресора. За його словами, головне, чого найбільше боїться злочинна влада Росії - це розголос. Саме журналісти можуть його забезпечити, б'ючи в усі дзвони, звертаючись до міжнародних організацій і співтовариств. Це має бути як тривожна кнопка у таксистів, коли при небезпеці для одного всі поспішають на його захист.

Яценко вважає, що затримання і переслідування ворогом для бійців інформаційного фронту є найбільшою відзнакою.

Володимир Притула – друг і соратник Миколи Семени, який саме зараз очікує вироку російського суду, і за журналістську діяльність може опинитись за гратами на 5 років, розповів про проект Крим.Реалії, який став найбільш популярним на півострові і за відвідуваністю перевищив усі інші інформаційні сайти. За роки окупації проект через переслідування були змушені залишити 30 журналістів. Ще 30 - виїхали з Криму, щоб уникнути ув'язнення. Проте, незалежні журналісти на півострові є і вони, щоденно ризикуючи свободою і навіть життям, доносять правду до людей.

Під час дискусії з гіркотою зазначалося, що держава не гарантує захисту українським політв'язням на законодавчому рівні, не допомагає їм коштами на оплату незалежних адвокатів, а це дуже великі кошти, на утримання родин, годувальники яких сидять за гратами. Немає і продуманої  стратегії захисту, щоденної комунікації з адвокатами, родичами ув'язнених, самими в'язнями. Частково цю діяльність здійснює МЗС, але у відомства немає ресурсів, щоб робити це системно і достатньо.

Читайте також: Форум видавців закликає підтримати Сущенка

Учасники дискусії прийняли звернення до громадськості щодо підтримки журналістів, які потерпають від переслідування країни-агресора, і професійної солідарності у боротьбі за їх визволення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-