В Україні розкрили найбільшу схему з продажу підробних ліків

В Україні розкрили найбільшу схему з продажу підробних ліків

Фото
Укрінформ
Працівники Кіберполіції спільно зі слідчими Подільського управління столичної поліції припинили діяльність злочинної групи, яка виготовляла й збувала через Інтернет сильнодіючі лікарські засоби.

Про це повідомив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк.

“До складу злочинного угрупування входили IT-спеціалісти, які забезпечували функціонування та просування Інтернет-магазинів, за допомогою яких реалізовувалися сильнодіючі лікарські засоби. Крім того за допомогою спеціально створеного call-центру зловмисники надавали консультації клієнтам, щодо вживання сильнодіючих лікарських засобів. Зазвичай покупцями були спортсмени, які вживали медпрепарати для підтримання своєї фізичної форми”, - розповів він.

Читайте також: Четверо рівненських банкірів викрали з карток клієнтів майже мільйон

За словами Демидюка, до складу злочинної групи входили шість осіб, ролі кожного з них були чітко розподілені. Усі платежі «проходили» через платіжні картки, оформлені на осіб, підконтрольних організаторам злочинної схеми.

Як зазначив керівник української кіберполіції, географія збуту лікарських засобів не обмежувалась кордонами України. Учасники злочинної групи продавали їх через Інтернет за межі країни.

“Сильнодіючі лікарські засоби потрапляли на територію України контрабандним шляхом. Деякі з препаратів виготовлялися безпосередньо на складі, орендованому членами угрупування”, - додав керівник Департаменту кіберполіції.

Кіберполіція викрила торговців підробними ліками

Поліцейські провели 16 санкціонованих обшуків за місцями проживання організаторів та співучасників злочинної схеми. Провели також обшуки у так званому call-центрі та на складі для зберігання заборонених на території України препаратів. У результаті поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сотні сім-карт, банківські платіжні картки та понад 70 тисяч доларів готівки. У їх приміщеннях правоохоронці також виявили наркотики, зброю та сотні тисяч пігулок сильнодіючих лікарських засобів.

14 вересня, одному із учасників злочинної групи судом обрано міру запобіжного заходу у вигляді арешту. Поліцейські проводять заходи направлені на затримання інших учасників групи. Слідство у справі триває.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-