Золотухін: Варто перейняти досвід Естонії про права журналістів

Золотухін: Варто перейняти досвід Естонії про права журналістів

844
Укрінформ
Україні варто перейняти досвід Естонії щодо забезпечення свободи слова та прав журналістів.

Таку думку висловив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін у Facebook після низки зустрічей у Таллінні з представниками посольства України в Естонії та керівництвом Communication Department MFA Estonia.

"Ми дізналися про дуже цікавий кейс європейського досвіду, який необхідно наслідувати і нам, для забезпечення недоторканності свободи слова та прав журналістів", - написав Золотухін.

Він нагадав, що нині Естонія головує в Євросоюзі. 7-8 вересня має відбутися захід щодо естонського президентства, на який здійснюється акредитація журналістів.

"А пропагандистів Sputnik News не акредитували. Вони наполягають на тому, що відмова у акредитації була зроблена навмисно. Міжнародні організації, в тому числі ОБСЄ, атакували Естонію та звинуватили її в цензурі. Естонський уряд, в свою чергу, нагадав, що дуже поважає усіх журналістів, які дотримуються етики своєї професії, яка визначена відповідними документами журналістської спільноти", - зазначив Золотухін.

Читайте також: Золотухін сказав, що робить МІП для реалізації Доктрини інформбезпеки України

Однак, за його словами, Sputnik не є організацією, яка здійснює діяльність у відповідності до цих норм. Навіть більш, у своїй резолюції Європарламент назвав такі російські організації "псевдо-медіа".

Таким чином, підкреслив Золотухін, Естонія залишає за собою право не допускати на свої заходи людей, діяльність яких не збігається з визначеними принципами журналістики, і ця позиція незмінна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-