Гриневич анонсувала службу “шкільних ревізорів

Гриневич анонсувала службу “шкільних ревізорів" для перевірки якості освіти

Укрінформ
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич стверджує, що між фракціями парламентської більшості є компроміс щодо ухвалення законопроекту про реформування системи освіти.

Про це вона сказала журналістам у парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми в принципі досягли консенсусу з більшістю фракцій, принаймні, з фракціями більшості - це точно. З'ясували всі питання, які їх стосувалися», - зазначила Гриневич.

Вона підкреслила, що сподівається на конструктивний діалог і обговорення в сесійній залі законопроекту, а також на прийняття цього закону вже у вівторок. Міністр додала, що законопроект передбачає зміни всіх рівнів освіти. Зокрема, реформа передбачає запровадження 12-річної школи в рамках середньої освіти. Крім того, передбачається запровадити 3-річну старшу профільну школу. «Щоб у межах цієї школи наші учні могли поглиблювати свої знання з тих предметів, які їм потрібні при вступі (у виші - ред.), а не користуватися репетиторами», - підкреслила Гриневич.

Вона також зазначила, що законопроектом передбачаються зміни, пов'язані з управлінням освітою.

«Буде створена Державна служба якості освіти на базі Державної інспекції навчальних закладів, яка буде мати регіональні підрозділи», - сказала Гриневич.

Міністр пояснила, що така система управління освітою дозволятиме контролювати забезпечення якості освіти в умовах децентралізації. За її словами, така Держслужба з якості освіти буде незалежним органом, що забезпечить належний контроль, в тому числі за роботою педагогів. 

Читайте також: Зарплата вчителів має збільшитись до чотирьох прожиткових мінімумів – Гриневич

Як повідомляв Укрінформ, наразі Верховна Рада розглядає законопроект про освіту у другому читанні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-