Нацрада готова захищати свое рішення по Інтеру в суді

Нацрада готова захищати свое рішення по Інтеру в суді

1170
Ukrinform
У Національній раді з питань телебачення та радіомовлення не виключають, що представники медіа-холдингу "Inter Media Group" найближчим часом можуть подати до суду.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив член Нацради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

"Усі чотири телеканали групи "Інтер" отримали попередження: ми дали їм місяць для виправлення цієї ситуації. За місяць ми зробимо додатковий моніторинг. Справді, сьогодні (31 серпня під час засідання Нацради - ред.) була суперечка: представник телеканалу (юрист телеканалу НТН Ольга Мусійко - ред.) наполягала на тому, що ми не маємо включати до моніторингу фільми. Але наша позиція є незмінною: ми вважаємо, що фільми є частиною програм. Передбачаємо, що "Інтер" подасть на Нацраду до суду і буде оскаржувати це рішення. Думаю, вони зроблять це оперативно. Ми до цього готові, бо вважаємо, що навіть якщо закон виписано, можливо, не ідеально, але суть його зрозуміла", - пояснив Костинський.

Читайте також: Нацрада виявила порушення на латвійському телеканалі «КINO 1»

За результатами моніторингу, проведеного упродовж 13-19 лютого та з 25 лютого по 3 березня, Нацрада зафіксувала, що з усіх загальнонаціональних телеканалів лише чотири телеканали групи "Інтер" ("Інтер", НТН, "Піксель" та "Enter-фільм") не виконують законодавчих квот щодо трансляції передач європейського та українського виробництва. Їх частка має становити відповідно не менше 70% і 50% загального тижневого обсягу мовлення.

Зокрема на телеканалі "Інтер" між 07.00 та 23.00 частка передач європейського виробництва, у тому числі США і Канади, становила 57%, на телеканалі "НТН" - 56,8%, а українського виробництва - 32%, на "Пікселі" - 66,4% і 24,7%, на "Enter-фільм" - 37% і 22% відповідно.

"Перш за все, це пов'язано з тим, що ці телеканали транслюють російський продукт або фільми, які належать до копродакшену з Російською Федерацією. Оскільки це країна-агресор, то такі фільми і передачі ми не можемо зараховувати до українського продукту і, тим більше, до європейського", - додав Костинський.

У випадку, якщо за місяць "Inter Media Group" не внесе змін у свою діяльність, наступним видом санкцій стане штраф.

Як повідомляв Укрінформ, 31 серпня Нацрада визнала порушення чотирьох каналів медіа-холдингу "Inter Media Group" та оголосила попередження, за яким телеканали мають упродовж місяця внести зміни до своєї діяльності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>