Уряд запровадив електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії

Уряд запровадив електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії

1000
Ukrinform
На виконання постанови Кабінету міністрів України Міністерство охорони здоров'я запровадило роботу електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії.

Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

"Щорічно уряд виділяє понад 600 млн гривень субвенції для закупівлі препаратів інсуліну, що становить близько половини від потреби пацієнтів, тоді як решта покривається за рахунок місцевих бюджетів", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Розумні ціни на ліки: Кабмін схвалив концепцію реформи

Як зазначається, закупівля препаратів інсуліну здійснювалася за тендерною процедурою структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської державних адміністрацій. Однак, тендерна процедура не забезпечує прозорості вибору препаратів інсуліну та їх кількості.

Завдяки запровадженню реєстру інсулінозалежних вдалося виявити низку порушень. Зокрема, технічні та, можливо, корупційні недоліки тендеру призводять до невиправданої різниці в ціні лікування одного пацієнта на рік. Так, гроші, які виділяються з розрахунку на одного пацієнта різними департаментами, відрізняються вдвічі. Так само невиправдано відрізняється і номенклатура препаратів інсуліну. Крім того, до запровадження реєстру формування потреби в інсуліні було неточним або корупційно зумовленим: реальна кількість пацієнтів, що потребують інсулінотерпії, є на десятки тисяч меншою.

Читайте також: Медична реформа має бути ухвалена восени - Гройсман

Так, за офіційною статистикою, яка щорічно надсилається до Міністерства, в країні є 220 тис. інсулінозалежних пацієнтів, тоді як в електронний реєстр наразі таких пацієнтів було внесено 174 тис. Ці дані вказують на наявність близько 46 тис. неіснуючих осіб, які включалися до обгрунтування кількості грошей на закупівлю препаратів інсуліну за кошти державного бюджету.

Впродовж останніх 8 місяців більшість областей перейшли на користування єдиним реєстром і працюють за процедурою реімбурсації. На сьогодні області, що найкраще підготовлені до роботи через реєстр (Полтавська, Чернігівська, Вінницька), уже значно економлять на закупівлі препаратів інсуліну.

Однак затримка впровадження роботи електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, на виконання постанови КМУ №239 “Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну” від 23.03.2016 року, створює умови для існування корупційних ризиків та невиправданої витрати бюджетних коштів.

"Запровадження реєстру дає змогу державі уникнути необгрунтованих закупівель на десятки мільйонів гривень. Відповідно, ця економія дозволятиме забезпечувати безперебійну поставку високоякісних препаратів інсуліну кожному пацієнту", - зазначили у прес-службі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>