Мінінфраструктури хоче відкрити нові пункти пропуску на кордоні з Польщею

Мінінфраструктури хоче відкрити нові пункти пропуску на кордоні з Польщею

Укрінформ
Міністерство інфраструктури ініціює переговори з польською стороною щодо відкриття нових пунктів пропуску на міждержавному кордоні та планує збільшити пропускну здатність наявних.

Про це за результатами наради з удосконалення функціонування пунктів пропуску на західній ділянці державного кордону повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

"За результатами наради Держприкордонслужба та Державна фіскальна служба мають визначитись з ресурсами, які необхідні для розширення пропускної здатності наявної мережі пунктів пропуску, передусім на кордоні з Польщею. Укравтодор повинен забезпечити належний стан під'їзних автомобільних доріг до пунктів пропуску. Вирішено також звернутись з проханням до МЗС розпочати переговори із польською стороною щодо збільшення кількості пунктів пропуску", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: З Польщі депортують понад 20 українців

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, наявна прикордонна інфраструктура потребує модернізації.

"Нам треба розширювати пропускну здатність пунктів пропуску: кількість смуг, кількість співробітників. Нам треба звертатись до досвіду польських колег і країн ЄС, починати з невеликих пунктів пропуску, налагоджувати роботу, потім поширювати алгоритми на більші пункти пропуску", - заявив міністр.

Під час наради обговорено питання ремонту під’їзних автомобільних доріг до пунктів пропуску на українсько-польському (у першу чергу із спільним прикордонно-митним контролем - Устилуг, Угринів, Грушів, Смільниця), українсько-угорському, українсько-румунському та українсько-словацькому державному кордоні, доцільність збільшення наявних автомобільних пунктів пропуску, реалізації договорів між урядом України та урядами Республіки Польща та Угорщини про надання кредитів на умовах пов’язаної допомоги, розмежування руху легкового та вантажного транспорту тощо.

Читайте також: Львівські прикордонники з початку року вилучила 160 кг бурштину

Міністр наголосив на необхідності подальшої роботи над розвитком залізничного пасажирського сполучення з містами Республіки Польща та інших країн, налагодженням нових шляхів швидкісного залізничного сполучення, а також звернувся із проханням пришвидшити час проходження кордону автобусами, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-