Більшість українців проти спецпенсій

Більшість українців проти спецпенсій

Опитування
Укрінформ
Понад 80% українців виступає за скасування спеціальних пенсій для державних службовців, народних депутатів, прокурорів, суддів та інших.

Про це заявив у вівторок директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук, презентуючи в Укрінформі результати дослідження громадської думки в межах проекту «Перезавантаження. Відкрита влада».

«Майже всі ініціативи, які були проголошені, негативно сприймаються населенням країни за виключенням однієї - зменшення розміру пенсій для народних депутатів, суддів, прокурорів і так далі. Тобто, коли мова про обмеження пенсійних гарантій для влади, ми бачимо, що майже 81% населення України виступає за таку реформу», - зазначив Дмитрук, коментуючи результати відповідей респондентів на запитання: підтримують чи не підтримують вони кожен із визначених напрямів пенсійної реформи, котрі нині обговорюються.

Експерт звернув увагу на те, що населенням не підтримується підвищення пенсійного віку та страхового стажу, заборона дострокового виходу на пенсію, жорстке регулювання спрощеного режиму оподаткування для малих підприємств. 

«Бачимо, що лише 30% населення підтримує прив'язку виходу на пенсію не до віку, а до страхового стажу, і можливість докупувати роки, яких не вистачає для виходу на пенсію», - підкреслив Дмитрук. 

За його словами, усі ініціативи, які передбачає пенсійна реформа, «мають дуже негативну оцінку населення, і до пенсійної реформи у населення високий рівень недовіри». 

Як пояснив виконавчий директор київського прес-клубу Михайло Пересунько, така складна реформа, як пенсійна, потребує великої просвітницької роботи з боку реформаторів. 

«Напевно, потрібно більше розповідати громадянам про ті механізми, реформування, які застосовуються до цієї сфери, тому що значною мірою така недовіра до цих реформаторських ініціатив зумовлена відсутністю достатньої інформації у населення зрозумілих алгоритмів реформування цієї сфери», - зазначив Пересунько.

Читайте також: Третина українців хочуть оформити біометрику

Опитування було проведено з 20 по 29 липня 2017 року центром «Соціальний моніторинг» та Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка спільно з Київським прес-клубом, Інститутом аналізу та прогнозування, відділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України.

Опитано 2030 респондентів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-