Аласанія заявляє, що Рада "прямо порушує закон про Суспільне"

Аласанія заявляє, що Рада "прямо порушує закон про Суспільне"

631
Ukrinform
Те, що 13 липня 2017 року на черговій сесії Верховної Ради народні депутати не внесли змін, що стосуються фінансування Суспільного, до закону про державний бюджет на 2017 рік, є прямим порушенням закону.

Про це йдеться в коментарі Національної суспільної телерадіокомпанії України.

"Закон про Суспільне чітко передбачає, яка сума має бути виділена для НСТУ: 1,2 млрд. гривень в цілому. Невнесення змін до бюджету - це пряме порушення закону про Суспільне. Маємо позицію Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, який запевнив, що фінансування відбудеться повною мірою. Маємо позицію депутатів Верховної Ради України: вони викреслили реформування інформаційного простору країни з розряду таких, що вони вважають важливими. І якщо позиція Президента Петра Порошенка в цьому питанні демонструється через голосування фракції БПП - то і він вважає так само, незважаючи на декларування підтримки реформи", - заявляє голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія, наголошуючи, що критичною для реформи може стати не сама відстрочка, а ставлення різних гілок влади до реформи. 

Як зазначається, ПАТ "НСТУ" недофінансували на 309,2 млн гривень. Ці кошти Суспільне повинно було отримати відповідно до закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні". Оскільки VII сесія Верховної Ради України завершується цього тижня, народні депутати не зможуть внести відповідні зміни до закону про державний бюджет раніше осені цього року. 

Читайте також: ТРК "Ера" поступається "першою кнопкою" Суспільному мовленню

Відповідно до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" бюджет суспільного мовника має становити 0,2 % від державного бюджету, тобто в поточному році Національна суспільна телерадіокомпанія України має отримати з бюджету 1,2 мільярда гривень. Цю суму у грудні минулого року також підтвердив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.  Однак станом на сьогодні з бюджету для ПАТ "НСТУ" було виділено 970 мільйонів 797 тисяч 800 гривень. Ці кошти є достатніми лише для утримання НСТУ та покриття поточних видатків, які телерадіокомпанія сплачує державі. Що ж стосується законних 309 мільйонів 202 тисяч 200 гривень, які Суспільне недоотримало з бюджету, то ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.

Громадськість висловила занепокоєння з цього приводу, адже недофінансування становить загрозу реформуванню Суспільного.  Зокрема, про це під час прес-конференції, присвяченої питанню фінансування Суспільного, вже заявляла голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва: "Недофінансування НСТУ буде сприйнято як сигнал, що влада не хоче, аби Суспільне було повністю незалежним і спроможним".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>