НАТО передало Україні обладнання для розмінування

НАТО передало Україні обладнання для розмінування

Укрінформ
Піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій отримали нове сучасне обладнання на суму 64 тис. євро від Північноатлантичного альянсу.

Церемонія передачі відбулася 4 липня у Києві за участі голови ДСНС України Миколи Чечоткіна та заступник генсека НАТО з питань нових викликів безпеці Соріна Дукару, повідомляє держслужба.

“Сьогодні на сході України терористичними угрупованнями використовуються новітні систем озброєння та зразки боєприпасів, тому Службою максимально докладається зусиль щодо технічного переоснащення піротехнічних підрозділів, у тому числі шляхом налагодження міжнародного співробітництва. Особливо велике значення має реалізація спільного проекту НАТО та ДСНС “Надання підтримки проведенню гуманітарного розмінування в Україні”, завдяки якому вдалося відновити діяльність розграбованих терористами піротехнічних підрозділів у Донецькій та Луганській областях”, - зазначив Чечоткін.

Читайте також: МЗС першим отримає кібердопомогу від НАТО - Грицак

Піротехніки ДСНС отримали засоби індивідуального бронезахисту, сучасні металодетектори для пошуку вибухонебезпечних предметів, а також засоби забезпечення проведення робіт з розмінування.

Голова ДСНС також зауважив, що Північноатлантичний альянс першим відгукнувся на запит України про допомогу, коли у березні цього року у м. Балаклія Харківської області виникла надзвичайна ситуація, пов'язана із пожежами та детонацією боєприпасів на 65-му арсеналі ЗСУ.

У свою чергу заступник генсека НАТО зауважив, що в умовах проведення на сході України АТО питання гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей є вкрай важливим. Саме тому НАТО надає піротехнічним підрозділам ДСНС допомогу і в технічному оснащенні, і в проведенні тренінгів та навчань для українських фахівців.

Читайте також: Україна візьме участь у проектах НАТО

Заступник генсека НАТО також наголосив, що у рамках співпраці Альянсу з українською владою вітчизняних фахівців залучають до різних дослідницьких проектів, що проводяться під егідою Альянсу.

Зокрема учасники зустрічі обговорили проект створення ЗD міношукача, який наразі спільно розробляється науковцями України та Норвегії. Завданням проекту, який втілюється за підтримки НАТО, є розробка унікального пристрою, який у будь-якому грунті зможе встановити місце залягання вибухонебезпечного предмету та вивести на монітор його зображення у трьох вимірах. На переконання Дукару, реалізація цього проекту дозволить суттєво зменшити кількість постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-