В уряді сказали, коли підготують механізм контролю за держдопомогою

В уряді сказали, коли підготують механізм контролю за держдопомогою

1367
Ukrinform
Уряд до кінця червня має розглянути всі акти для створення системи контролю держдопомоги суб'єктам господарювання відповідно до зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також виконання зобов'язань України відповідно до Договору про заснування Енергетичного співтовариства.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочої наради з головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі, присвяченої виконанню зобов'язань України щодо створення ефективної системи контролю державної допомоги, повідомляє Урядовий портал.

«Я сподіваюся, що до кінця червня Кабінет міністрів розгляне всі законодавчі акти для створення ефективної системи контролю держдопомоги згідно із зобов’язаннями у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. І у випадку, якщо з цим виникнуть певні проблеми, у нас буде час для їх вирішення до кінця липня», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Державний уповноважений Антимонопольного комітету Анна Артеменко поінформувала про виконання роботи з боку АМКУ як уповноваженого органу з питань державної допомоги. 

Вона презентувала мапу основних успіхів, проблем та проектів актів, які найближчим часом заплановано винести на розгляд уряду, а також вже ухвалених, зазначається в повідомленні. Зокрема, ухвалено Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», внесено відповідні зміни до Бюджетного кодексу, затверджено сім актів вторинного (похідного) законодавства про державну допомогу, а також  підготовлено пілотний проект держдопомоги в енергетичному секторі. 

АМКУ закликав відповідні держоргани затвердити необхідні правові акти та створити профільну робочу групу, до складу якої увійдуть представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів і Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

«Контроль державної допомоги є надзвичайно важливим зобов'язанням України відповідно до Угоди про асоціацію. Представництво ЄС вітає АМКУ, який не просто розробив законодавство у сфері надання цієї допомоги, а зробив це раніше призначеного терміну, визначеного Угодою про асоціацію. Наразі ми чекаємо на подальшу підтримку уряду», - наголосив Мінгареллі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>