У центрі Києва провели ранкову зарядку на підтримку медреформи

У центрі Києва провели ранкову зарядку на підтримку медреформи

1407
Укрінформ
У Києві в Маріїнському парку на оглядовому майданчику пройшла ранкова зарядка на підтримку законопроектів, які започатковують реформу системи охорони здоров'я.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

До зарядки долучилися представники Міністерства освіти і науки, Адміністрації президента.

Провели зарядку призерки Чемпіонату світу з художньої гімнастики.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала українців звертатися до своїх народних депутатів та заохочувати їх голосувати за законопроекти щодо реформи медицини. 

"Я хочу звернутися до всіх, хто дбає про своє здоров'я та про державу - пишіть листи, дзвоніть вашим депутатам Верховної Ради, і заохочуйте їх, щоб вони підтримували законопроекти №№6327, 6328,6329,6347. Вони дозволять громадянам отримати фінансові гарантії щодо охорони здоров'я та лікарських засобів", - сказала Супрун.

Глава МОЗ висловила сподівання, що до кінця дня зазначені законопроекти будуть поставлені на порядок денний Верховної Ради. 

Як повідомляв Укрінформ, згідно із запропонованими урядом змінами системи фінансування медичної сфери в Україні (законопроекти №6327, 6328, 6329, 6347), реформа передбачає чіткий розподіл відповідальності між громадянином, громадою та державою.

Зокрема, законопроектом № 6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" пропонується, що держава покриває фінансові витрати на гарантований пакет медичних послуг для кожного громадянина.

Передбачається, що Кабмін щороку у вересні буде затверджувати гарантований перелік медпослуг, які фінансуються з держбюджету. Гарантованими є медичні послуги та лікарські засоби на рівні первинної (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) та екстреної, а також паліативної медичної допомоги.

Частково оплачуватимуться послуги на вторинному та третинному рівнях. Оплата медичних послуг та лікарських засобів державою буде здійснюватися через механізм державного солідарного медичного страхування, який буде реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-