У МІП кажуть, що російська пропаганда

У МІП кажуть, що російська пропаганда "сіє зраду" до 9 травня

Укрінформ
Українці можуть вільно та за власним бажанням відзначати 9 травня перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Втім російська пропаганда щороку намагається спровокувати сутички та створити картинку, як нібито в Україні "нацисти" б’ють ветеранів.

Про це заявив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін під час панельної дискусії в Укрінформі “Десять років “Бронзовій ночі” в Естонії як передвісника російської дезінформації проти України”.

"В Україні 9 травня щоразу є загроза… якихось провокаційних акцій. Як ви знаєте, і в Києві планується акція "Безсмертний полк". Сама по собі акція і вшанування пам’яті наших ветеранів, загиблих бійців у Другій світовій війні - це абсолютно нормально і не несе ніякого протиріччя стосовно наших цінностей. Але проблема полягає в тому, що щоразу ця діяльність використовується у тому числі російськими спеціальними службами, організаціями, які працюють в Україні і фінансуються російською стороною, для того, щоб влаштовувати провокації, підняти градус емоційності цих дискусій, показати якісь радикальні настрої в українському суспільстві, яких насправді немає", - сказав він.

За словами Золотухіна, "хто хоче - хай святкує, хто хоче — хай вдається до скорботи і поминає загиблих": "Це ніяк не йде врозріз з нашими цінностями стосовно того, що ми дійсно пам’ятаємо наших предків, які загинули, захищаючи Україну - як зі сторони радянської армії, так і зі сторони організацій, які також брали участь у визвольному змаганні в ці роки і намагалися втілити ту ідею незалежної України, як вони її бачили".

Заступник міністра підкреслив, що російська сторона завжди намагається “спровокувати  ситуацію, де вона може сформувати картинку про те, що українці - це радикали, це фашисти, які намагаються бити ветеранів".

За його словами, на подібні акції завжди знаходяться гроші. У суспільстві навмисно піднімається емоційний градус обговорення, відбуваються спроби "посіяти зраду", зробити так, щоб суперечки перейшли в агресію.

"В цьому сенсі нам важливо обговорювати досвід ситуації з "Бронзовою ніччю", з Бронзовим солдатом в Естонії. Адже проблема полягає не в тому, що у суспільстві виникають розломи, а проблема в тому, що є зацікавлені сторони, які навіть ті маленькі ситуації використовують, щоб підняти емоційний градус. Особливо зараз, з розвитком інформаційної сфери, соцмереж. Однак немає ціннісного розлому у суспільствах, немає підстав для тих проблем, які російська сторона хоче показати, що вони є",- зазначив заступник глави МІП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-