Українські правозахисники закликають світ відреагувати на події в Білорусі

Українські правозахисники закликають світ відреагувати на події в Білорусі

1359
Ukrinform
Ряд правозахисних організацій України закликали міжнародні організації звернути щонайбільшу увагу на події в Білорусі, де сьогодні відбулися масові затримання активістів.

Текст звернення оприлюднено на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини. 

"Ми звертаємося до міжнародних організацій щодо необхідності привернення максимальної уваги до подій в Білорусі, зокрема, до адміністративних та кримінальних справ, які були порушені проти активістів, та використання всіх можливих механізмів для недопущення політично мотивованого переслідування представників громадянського суспільства Білорусі. Ми звертаємося до ОБСЄ із рекомендацією продовжити дію Московського механізму ОБСЄ по Білорусі та розглянути питання щодо перенесення сесії ПА ОБСЄ, яка має відбутися в Мінську в липні 2017 року", - йдеться у документі.

Як зазначають українські правозахисники, під час масштабних переслідувань представників громадянського суспільства у Білорусі у зв'язку з проведенням щорічної акції до Дня Волі тільки у Мінську 25 березня, за різними даними, було затримано близько 1000 осіб. "Правоохоронні органи Білорусі проводять свавільні затримання активістів, правозахисників, журналістів, навіть випадкових перехожих", - зазначається у зверненні.

У цьому зв'язку українські правозахисники наголошують: переслідування громадян Білорусі через висловлення їхньої думки та участь у мирних зібраннях є неприпустимим і порушує міжнародні стандарти в сфері прав людини.

У зверненні також міститься низка вимог до влади Білорусі. Серед них, зокрема, - негайно припинити переслідування учасників мирних зібрань, звільнити всіх незаконно затриманих осіб, припинити незаконну практику перешкоджання свободі мирних зібрань та вираженню поглядів, не перешкоджати професійній діяльності журналістів та роботі спостережних і правозахисних місій, окремих правозахисників та незалежних моніторів.

Підписантами документа стали представники Кримської правозахисної групи, Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру громадянських свобод, Центру інформації про права людини, Медійної ініціативи за права людини, Харківської правозахисної групи.

Фото: svaboda.org (RFE/RL)

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>